Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egészen pontosan mi ez a...

Egészen pontosan mi ez a Robin Hood-adó? Valaki érthetően el tudná mondani?

Figyelt kérdés
Köszönöm
2008. nov. 12. 02:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

pongyolán fogalmazva:


egy cégnek vannak kiadásai (beszerzés, bér stb.) és van bevétele. A kettő különbsége (a bevétel értelemszerűen nagyobb, mint a kiadás) a nyereség. Ebből kell adózni. Mo.-n pl. iparűzési adó, társasági nyereség adó stb.

Ami marad az az adózás utáni eredmény. Ezt egy cég már zsebreteheti, fizethet belőle osztalákot, stb.


Az olajcégeknél ez a összeg nagyon magas, annyira magas, hogy az már a politikusok szemét is csípi. Ezért jött a gondolot, hogy bizonyos területen dolgozó cégek, esetében kerüljön sor további, plussz adó kivetésére, ami csak ezeket a cégeket érinti. Ez a Robin Hood adó.

2008. nov. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ahh, értem, nagyon szépen köszönöm. Csak az a baj vele, hogy nem mi, szegények kapjuk meg azt a pénzt....
2008. nov. 12. 11:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem a "köznép" között osztják szét. De pongyolán fogalmazva: "a pórnép fizeti meg"


Ugyanis első körben pl. az Eon a saját dolgozói bérét fogja vissza, nem kapnak annyi ösztönzőt pl. Második körben pedig az áraiban érvényesíti a plusz terhet. Egy biztos: a tervezett nyeresége nem lehet kevesebb az adó miatt. Vagyis ki fizeti meg? A dolgozó, a fogyasztó. Így nem biztos, hogy olyan sok értelme volt.

2008. nov. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
A Kormány azt mondta, hogy amit az EON-tól beszednek, azt a gázártámogatásra fogják fordítani. Ettől meg már teljesen kivagyok. A közeli nagyvárosban pl. a paneleseknek fűtésszámlájának a 2/3-át az önkormányzat meg az állam fizeti ki. Én vidéki családi házban lakom, nem jár semmi támogatás. Vagyis a többiek gázszámláját is én fizetem meg. A Robin Hood adóval is ez lesz a helyzet. Tőlem beszedik, másnak odaadják.
2008. nov. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy ez egy nagy üzlet az államnak.

Mivel nem lehet kétszer adóztatni, ezért a "Robin Hood" adó majdan csökkenti a társasági adót, mert egyfajta plusz nyereségadó. Ugyanakkor helyesen gondoljuk, hogy ezt majdan ránk terheli a szolgáltató, ezzel nő a bevétele, nő a nyeresége, így tovább nő a "R. H." adó.

Öngerjesztő folyamat.

Lehet, hogy az EU-ban a mi pénzügyminiszterünk tudásban hátulról a 4., de nem hülye.


:-)

2008. dec. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!