Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki "falból" bejelent...

Ha valaki "falból" bejelent dolgozni, akkor milyen járulékokat kell fizetni?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok és munkanélküli. Ilyenkor úgy tudom, hogy nem jár gyed, mert csak az kap, akinek a szülés időpontjában munkaviszonya van. Egy ismerősöm a szülésig bejelente magához minimálbérre, természetesen a járulékokat én fizetném. Minimálbér után miket és mennyit kell fizetni?
2008. nov. 6. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy jobban jársz mert a gyed a fizetésed 70% -a leszde majd csak a gyerek fél éves korától előtte ugye a tgyás van akkor azután is neked kellene fizetni Számolj: a gyes 26 körul van gyed-re 45 körül számolhatsz,lehet amivel többet kapnál azt ki is fizeted!
2008. nov. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok ,mi is ugyan ebben a helyzetben vagyunk én maradok szoc-járadékon a baba fél éves koráig utna pedig jár a gyes
2008. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Sajnos szerintem nem elég ha be vagy jelentve a szülés időpontjában, 180 napi folyamatos munkaviszony kell ahoz, hogy jogosult legyél GYED-re. Hacsak nem lesz meg ennyi szülésig, akkor sajnos nem kapsz GYED-et.

Járulékok: 8.5% nyugdíjjárulék (8 magán + 0,5 tb nyugdíj), 7% egészségbiztosítási járulék, 1,5% munkavállalói járulék. Ezek a %-ok szerintem akkor is érvényesek, ha minimálbérre vagy bejelente.

2008. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha bejelent 100 000 ft os bruttó bérre, akkor neki havonta 70 450 ft ot kel befizetni összesközteherként.Ez azt jelenti, hoyg adójóváírás nélkül neked 65 ezer ft lenne a nettód.

Vagy is ahhoz, hogy Gyedet kapj, majd utána normális összegű gyest, ez előtte 6x70 ezer ft-ot kell befizetni, igy jön ki a 180 nap munkaviszony

2008. nov. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha minimálbérre jelent be, akkor adójóváírás nélkül 50 ezerbe kerülnél neki havonta
2008. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De azt se felejtétek el, hogy a bruttó alapján a munkavállalónak és még pluszban a munkáltatónak is kell adót és járulékokat fizetni. Ez esetben pedik mindkettő helyett neked kéne tejelned.
2008. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Feletted a válaszban leírtam az összes közterhet, pluszban nem kell fizetni
2008. nov. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

SZJA: 18% (vagy 36%,ha az éves fizetésed,azt hiszem 1,5M felett van)

Nyugdíjjárulék: 9,5% (8+1,5)

Egészségbizt.: 6%

Munkaváll járulék: 1,5%


Tehát 100e Ftos bruttó bérnek a nettója 65e Ft.


De ezek csak a munkavállaló költségei vagyis a Te béredből vonják le, de ezen kívül a munkáltató is fizet még a te bruttó béred után:

nyugdíjjárulék: 24%

egészség bizt: 5%

munkaadói járulék: 3%

szakképzési hozzájárulék: 1,5%

EHO: 1950Ft/fő


Ezek a terhek összesen, vagyis amit fizetned kéne 100.000es bruttó bejelentett bér esetén: 35e + 35,450e = 70.450 Ft miközben ugye te 65.000-et kapsz kézhez.

2008. nov. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

:-)

Fentebb ugyanezt a 100 ezres bruttóból számolt 70.400 at irtam én is mint fizetnivalót, ugyanis nyilvánvaló, hogy a nettó bér itt nem jelentkezne "teherként" mive csak "falból" lenne fizetve.

2008. nov. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!