Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Idézést kaptam mint magánszemé...

Idézést kaptam mint magánszemély, adókötelezettség teljesítésének ellenőrzése és adatgyűjtésre irányuló ellenőrzés céljából. Feljelentett valaki az APEH-nál?

Figyelt kérdés
2008. szept. 16. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy feljelentettek, ilyeneket szúrópróbaszerűen is csinálnak (hogy mi alapján választják ki az embert, azt nem tudom), engem is ellenőriztek néhány éve. Nem kell megijedni, bekérik a papírjaidat, aztán pár nap múlva visszaadják.
2008. szept. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. Ha okod van rá, akkor van rá esély, hogy felnyomtak.

Ha vagyonosodási vizsgálat indul, akkor az a "kellemetlenebb". Azt ez az ellenőrzés fogja eldönteni, hogy a konkrét vizsgálat megindul-e vagy sem.

2008. szept. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyelj ez bármi lehet. Most pl azt is vizsgálják hogy aki nem dolgozik fizeti-e a 4350 Ft egészségügyi szolgáltatási járulékot maga után, hogy ellásák az orvosnaál, ezt tapasztalatból mondom. Persze ha valami nem legális dolgot csinálsz titokban és ez kiderült és utálnak, akkor előfordulhat hogy bejelentették az apeh-nak, de egyébként a számítógépes rendszer is találomra szokott kidobni embereket, akiket meg kell vizsgálni.

Nem kell egyből pánikolni, csak nyugodtan menj el, vidd az adó és tb kártyádat, meg a személyit. Ha nem jó az időpont akkor általában jobb oldalt felül van ügyintéző és telszám, hívd fel és egyeztess másik időpontot.

2008. szept. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom, hogy régi a kérdés, rég történt már, de megmondanád, hogy feljelentett valaki vagy csak kedvük tartotta ellenőrizni? És megírnád, hogy miből állt az ellenőrzés? Csak azért érdeklődök, mert épp tegnap kaptam én is egy ilyen idézést, és nem tudom eldönteni én sem, hogy miért. Esetleg valaki feljelentett a kiadott lakás miatt, ami után adózok mellesleg, vagy az adóbevallásban találtak valamit ami nem stimmel, amit mellesleg személyesen adtunk le, és át is nézte az apehos. Előre is köszönöm.
2011. máj. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Én a saját tapasztalatomról írok. Utálom a társasházban a takarítónőt aki nem ad számlát, nyugtát és számviteli bizonylatot a takarításról. Az anyja ügyintéző valamelyik Hivatalban. Én akinek a kevés pénzéből központilag levonják a járulékokat és adószámom is van az anyja rám küldte az adóellenőröket. Úgy bántak velem helyszínen mint egy bűnözővel. A 2014-es év ellenőrzési irányelvei között valóban szerepel az "adatgyűjtésre irányuló ellenőrzés", de ha van haragosod akkor 100%, hogy valaki felnyomott. Sajnos az adóhatóság adótitokra hivatkozva nem adja ki a bejelentő adatait. Én rágalmazás, becsületsértés és személyes adatokkal való visszaélés miatt feljelentést tettem ismeretlen személlyel szemben.
2014. szept. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!