Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adót fizetnem egy webshop...

Kell adót fizetnem egy webshop eseten? Mennyit?

Figyelt kérdés
Egy webshopot szeretnek indítani, ahol Kínából behozott dolgokat árulnék. Mik az adózási szabályok? Mit, hogyan kell fizetnem?

2013. nov. 6. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen vállalkozási formában végzed.
2013. nov. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Linkoln ***** válasza:

Röviden, és legegyszerűbben:

Vállalkozol, Egyéni vállalkozás.

Ki kell fizetned a járulékaid, és az adókat. Ez adózási módtól függ. Van aki átalány adózik, van aki KATA adózik... Neked kell dönteni, attól függűően hogy melyik a legalkalmasabb.

Látatlanban azt mondom hogy neked KATA éri meg egyenlőre. Egy éven belül nem lehet igazán 6 milliónál nagyobb bevételed, semmi esetre sem!

Tehát pl: 3millió ft értékben hozol be árut, 6 millióért adod el, akkor megvan a 6 milla éves bevételed.

Ez a legjobb eset. Ha sikerül elérni a 6 milliót.

Kata esetén havi 50 ezer ft-ot kell befizetned, és ez fedezi a járulékaid, és az adókat. Ez 600 ezer ft egy évre. Nagyon kedvező. De itt sajnos nincsen vége a sornak.

Áfa körön belül, vagy kívül akarsz lenni? (Azaz akarsz áfát fizetni/visszaigényelni) vagy nem. Ha Kata-s adós vagy akkor ne akarj egyenlőre!

Ekkor nem kell az eladási árra áfát fizetned. Ami jó. De! Vissza sem igényelheted az áfát. Ez viszont nem olyan jó.

Ez mellé még IPA=iparűzési adó a helyi önkormányzatnak.

Könyvelő! Fontos eleinte mindenképp. Nagyon jó könyvelő kell. Aki ért a vámhoz is.

Apropó, vám. Itt jön a fekete leves.

Áfát, és vámot kell fizetned az árura, mert kínából jön. Miért kell áfát fizetned? Mert forgalomba kell helyezni az árut. Te hozod be az országba, ezt mindenképp meg kell tenned.


Kicsit sok lehet az infó, összegzem egy példával:

Szuper vagy és kicentizted. 6 milliós bevétel évvégére.

2,5millió ft beszerzési ár. 250ezer ft fuvarköltség.

250ezer ft postaköltséged van. (Pl, ezek reális adatok)

1millió és 50 ezer ft a vám kb, plussz eljárások díja. Kb 1,1Millió összesen. Ez eddig 4,1 millió.

Átalány IPA az egy évre 50 ezer ft.

4150ezer ft eddig.

KATA=600k. 4,75M eddig.

Könyvelő, adószakértő, vámügyintéző díjak. Legyen 100ezer nagyon barátian. 4,85M

Marketing? Webfejlesztés? Benzinköltség? Ügyintézés?

Selejtek? Garancia? Esetleges büntetés? Elszurt ügylet? (Kínaiaknál midnenképp számolj hogy átvernek. Ha nem tudnak papírt adni arról hogy a temrék minden szabványnak megfelelt, számlát adni stb, akkor nagyon megjárod vele)

Ezeknek is van költsége. Ezeket nem írhatod le az adódból.

Ha hihetetlen szerencsés vagy, és ügyes, és jól megy, akkor rajtad marad 1 millió. Ha nem, csődbe mész.

Minden azon múlik hogy van-e megbízható beszállítód, vagy nincsen. Vannak-e üzleti kapcsolataid vagy nincsenek. Egy zöldfülű, nem képes profi módon legálisan vezényelni egy ilyen üzletet.

Te akarsz lenni a saját beszállítód, üzletembered, importőröd, adószakértőd, vámügyintéződ, könyvelőd, marketing szakembered, webfejlesztőd, értékesítőd, és a saját ügynökséged? Tapasztalat nélkül? Könnyű bedölni.

Ha pedig nem legálisan csinálod? Roppant egyszerű. Keresel egy oldalt ahol habiszti kínaiak habiszti árukat árulnak, rendelsz free shippinggel, giftnek jelöli, és odamegy az áru a vevődhöz. Egy olyan oldalon hirdetsz, aminek fejlesztésével, marketingjével más foglalkozott.

Pl vatera.

Mi ezzel a baj?

Adócsalás, csempészet, és hamis, vagy szabványoknak nem megfelelt árut árulsz.

Mind a három büntető eljárást von magaután. Együtt a három szabadságvesztést is, ha rádbizonyítják. Ezt roppant egyszerű megtenni. A vatera mindent dokumentál. Biztonság nincsen benne.


Nem teljesen reménytelen a dolog.

Mi a kiút?

Kell tőke! Saját magadnak kell venned az árut, ez fontos.

Üzletet kell kötnöd a gyártókkal, szerződés, distributorság, akármi. Így olcsóbban kapod az árut.

Körültekintő import. Legjobb ha eggyüttműködsz valakivel, aki jártas a dologban. Ha ketten vásároltok, akkor mégolcsóbban kaptok árut. Ha neki megy az import része, akkor tiéd lehetne szervesebben az értékesítés.

(Aki importál, nem sok ideje marad értékesíteni)

Együttműködés. Hm.. Erre sosem gondolnak... Pedig kölcsönösen jó. Lehet vele trükközni is. Egyikőtök áfa körös, így úgy tudja adni az árut hogy ha vállalat vásárol, visszaigényli az áfát. Ezért nagyon olcsón tudna árut adni. Te pedig magánszemélynek adnád olcsón, mert t emeg áfa körön kívül vagy, így alapból olcsóbb az áru.

Te pl KATA-s lennél, a másik pedig Átalányadózó, "nagykereskedő" árut szállítana be kisebb vállalkozásoknak, boltoknak. Ezzel mindenki jól járna... Egy ember ezt nem végezheti.

Értelem szerűen azok az ötletek a halottak amik egyedül, könnyen végezhetőek.

Egyedül megrendelni ebayról vagy egy kínai B2C oldalról az árut hogy majd webshopolod, halott ötlet. Ez mindenkinek eszébe jut aki gondolkozik.

2013. nov. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát nem lehet, legálisan, saját magamnak rendelt árut eladni ugy, hogy a termek utan kelljen fizetnem? A 600.000-es éves adó éri meg a legjobban egy kis vállalkozásnak? Egy normális, pici webshopot akarok nyitni, csak legálisan. Eladnék évente max. 500.000 forint értékben. Nem lehet megcsinalni?
2013. nov. 7. 16:02
 4/9 A kérdező kommentje:
Magánszemélyként?
2013. nov. 7. 16:02
 5/9 Linkoln ***** válasza:

:/ Sajnos nem. Amit írtam, helytálló. Az a minimum.

Ha bármilyen jövedelmet szerzel ami nem adómentes (Az ritka mint a fehér holló... Kb, ingóság értékesítése, őstermelőként termény eladása, földbérletből 5 évnél hosszabb távon kiadva, internetes ingóságokból származó jövedelem (Pl affiliate vagy hasonló után kapott kis összegek, több nem is jut eszembe) akkor gazdasági tevékenységet folytatsz.

Aki gazdasági tevékenységet folytat, mindenképpen fizetnie kell a járulékait. Kivétel, ha munkahelyen fizetned utánad.

A járulékok, a minimálbér másfélszeresére vannak számítva. Szochot is kell vállalkozónak :/ Az rengeteg. Havi 70 ezer ft kb. Ezen felül kellene adózni. Persze ha kevesebb a jövedelmed adóköteles része mint a járulékok okozta költség, akkor csak a járulékokat kell fizetni. De az 70 ezer ft/hó...

Kata a kedvező, az azzal a feltétellel hogy nagyon pici vállalkozás vagy, megengedi hogy 50 ezret fizess be havonta, ezzel letudva mindent.

Kivétel ezalól az áfa, vám, termékdíj ami elkerülhetetlen! Anélkül nem hozhatsz forgalomba árut magyar földön.

IPA pedig az önkormányzatnak megy. Szintén elkerülhetetlen.

Nem éri meg feketén csinálni. A nav már nyitott egy külön részleget a webáruházok halálba büntetésére... Nagyon kockázatos, nincs hová bújni. Gambling.

A kereskedelmi rendszer átalakul, van benne pénz. De ahhoz hogy beszállhasson valaki, villantani kell valamit. Kell tőke. Az állam nem enged évi 500ezer ft-os bevétel fényében kereskedni :/ Túl nagy lenne a csalás esélye.

2013. nov. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Huuuh... Akkor jol megfenyegették a webáruházakat... Köszönöm válaszaid! Esetleg, van egy évi bevételi forrás, ami alatt semmit nem kell fizetni, hanem csinálhatom magánszemélyként?
2013. nov. 8. 07:08
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, évi bevételi max. Szint
2013. nov. 8. 07:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Magánszemélyként, csak az ingóság értékesítés lehet évi 600.000-ig, de ha már üzletszerűnek (mondjuk egy "sláger terméket" eladsz hetente) látják, ugyanúgy büntetnek.


Előzőhöz annyi kiegészítés, ha találsz dropshipment partnert, akkor nem kell árukészletbe fektetned pénzt, csak számlázni és a partnercég végzi a raktározást, szállítást. Így olcsóbb az egész, havi pár ezer forintból fenntartható, de a járulék és fenntartási költségek akkor is ketyegnek, de ha van máshol 36 órás munkaviszonyod, vagy nappali tagozatos diák vagy, akkor ez csökkenthető, vagy pl. ha 3 hónapja regisztrálva vagy munkaügyiben, akkor kérhető támogatás az induláshoz.


Nagy vonalakban itt egy útmutató a navtól:

[link]

2013. nov. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Linkoln ***** válasza:

Az ingóságokkal ne törődj. Te nem ingóságokat értékesítenél.

Neked dokumentálnod kell mindent.

Nincsen összeg ami alatt adómentes vagy.

A dropshipping nem egy bölcs dolog, de ha nincs pénzed... Jobb a semminél. Eleinte elég veszteséges leszel, és nagy büntetéseket lehet vele szerezni, viszont tényleg nem kell szerves saját tőke. (félmilla alatt én biztos nem kezdenék bele még a dropshippingbe sem)

A nappali tagozatos diákság ne nagyon vonzzon adózás téren, az csak szélkergetés. Ál megoldás. A munkanélküliek pedig hiába kapnak kis támogatást, a statisztika rendkívül ellenük játszik. Aki kényszerből vállalkozik... Az nem tud reálisan vezetni egy üzletet. Költeni is kell a vállalkozásra. És a sok havi költség földhöz vágja őket lelkileg.

Főleg ha már próbálkozott.

Milyen idegölő lehet hogy volt másfél milliód, 300ezret elköltesz webfejlesztésre, lesz egykét profi oldalad, 200ezer ft partner szerzés, 500ezer ft-ból csinálsz egy reklámkampányt hogy megszerezd az első látogatókat, hogy ne döcögősen indulj, aztán havi 50-60ezer ft költség egy év alatt felemésztett, oda az oldalad, a reklám, minden bedölt. Utána ha munkanélküli vagy biztos nem lenne lelki erőd újrakezdeni.

Türelmesen kell.

Nem lehetetlen, nem borzasztóan nehéz. DE! Ha egyedül csinálod, és magadra vagy utalva, akkor higgy nekem hogy ha nincsen tőkéd, még nagyon messze vagy attól hogy elkezd és profitot termelj.

Nem lóverseny... Ismerkedj a témában, amikor már értessz a gazdasághoz, és aztmondod egy ötletre hogy húúú hihetetlen hogy ezt nem csinálják sokan, ebben mennyi pénz van... Minden szemszögből rendben van. Nah akkor vállalkozz.

Az hogy jónak tűnik hogy mondjuk egy kínai B2C oldalon féláron vannak a dolgok, még nem jelenti hogy van egy jó ötleted. Azt amit mindenki lát, (És eztán méginkább látni fognak) nem profitképes. Az árak gyorsan kiegyensúlyozódnak. Ha nagy a konkurencia, mindig lesz aki a lehető legolcsóbban adja a termékeket. Ezzel el is veszti profitképességét.

Ha féláron vannak kint a dolgok, itt meg duplájáért adják, az azt jelenti hogy te sem tudod olcsóbban adni. Vonzó, de csalóka. Az ember azt hiszi ezen nem lehet bedőlni, nem fektetek bele pénzt. De anélkül nem lehet vállalkozni... És ahol sokan vannak, ott igenis könnyű bedőlni.

Alapnak jó, d eépíts rá ha kezdeni akarsz valamit. minél több hiányosság, Pl tőke hiány (Nagy hiba) annál inkább előnyben lesznek veled szemben a többiek, és te leszel az aki bedől.

2013. nov. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!