Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény jól...

Családi adókedvezmény jól tudom,hogy csak akkor jár ha egy lakcímen vannak bejelentve a szülők?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen aki segít a vàlaszával.

máj. 18. 19:23
 1/3 lali51 ***** válasza:
Miből gondolod?
máj. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen feltétele a családi kedvezménynek.
máj. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen feltétel.


Én X helyre vagyok bejelentve, ahova a férjem soha nem is volt. Ő Y helyre van bejelentve. A gyerekem most már egy Z helyre van bejelentve, mégis kapom mind a családi pótlékot, mind a családi kedvezményt is. Miért kapom? Mert mindhárman a férjem házában, közös háztartásban élünk az eltérő lakcím ellenére.


Feltétel: Saját háztartásodban neveld a szóban forgó gyermeket. Ha ez teljesül, akkor jogosult vagy a kedvezményre.


Saját háztartásban nevelt, gondozott gyermek fogalma: az a gyermek, aki veled életvitelszerűen együtt él és gondozásodból rendszeres jelleggel legfeljebb csak napközbeni időszakra kerül ki.

Napközbeni időszakra akkor kerül ki, amikor bölcsibe, oviba, vagy suliba megy. Továbbá, ha táborban van, vagy kollégiumba kerül.

máj. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!