Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a teendő, ha véletlenül...

Mi a teendő, ha véletlenül kétszer fizettem be a szociális hozzájárulási adót?

Figyelt kérdés
Még tavaly megszüntettem az egészségpénztári számlámat, így az azon lévő összeget kiutalták nekem bankszámlára ami után 13% szociális hozzájárulási adót kellett fizetnem. Ezt még tavaly, amikor megkaptam a pénzt átutaltam a NAV-nak utána nem is foglalkoztam vele. Most elfogadtam online az SZJA tervezetemet és utána ott jelezte hogy nekem fizetési kötelezettségem van. Őszintén kicsit megijedtem és ott rögtön befizettem bankkártyával az összeget amit kért, és utólag láttam hogy azt a szociális hozzájárulási adót fizettem be most, amit én tavaly már átutaltam egyszer. Nem értem, hogy ha már egyszer átutaltam, akkor most miért kellett megint befizetnem? Vagy elronthattam valamit? Nem akkora összegről van szó, de azért eléggé zavar ez a dolog most.

máj. 7. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:
62%
Kérd vissza vagy vezesd át másik adónemre, ahol kötelezettséged keletkezik.
máj. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban duplán fizetted be, akkor a befizetés adószámlára könyvelése után vissza tudod kérni, vagy át tudod vezettetni olyan adónemre, amelyen hátralékod van -> a ATVUT17. számú nyomtatvány értelemszerű kitöltésével.


[link]


"Nem értem, hogy ha már egyszer átutaltam, akkor most miért kellett megint befizetnem?"

Ha én fizetgetek év közben mondjuk az SZJA adónemre random összegeket, ami összesen 28 ezer forintot tesz ki, majd év végén a bevallásban az jön ki, hogy befizetendő 28 ezer forint, de én év közben már befizettem ezt az összeget, akkor nyilván nem kell még egyszer megfizetnem.

Ha a bevallásban az jönne ki, hogy 26 ezer a kötelezettségem, akkor nyilván 2 ezer forinttal többet fizettem be, tehát ezt az összeget visszaigényelhetem.

Ha a bevallásban az jönne ki, hogy 31 ezer a kötelezettségem, akkor a 3 ezer forint különbözetet kellene csak megfizetnem.


Válaszd ketté a bevallásban kijött fizetési kötelezettséget, valamint a pénzmozgás részét (amiket befizettél). Aszerint foglalkozz vele...

máj. 8. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!