Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Fel lehet függeszteni TB...

Fel lehet függeszteni TB tartozást a NAV nál?

Figyelt kérdés

Ma oda jött a főnököm hozzám és oda adott egy aláírandót a kezembe hogy TB tartozásom van (500k körüli) és 200.000ft feletti fizetésemet (netto 350 amúgy a fizetésem) letiltják.


Nyilván senkit nem fog érdekelni de kórházban sőt háziorvosnál sem voltam kb 20 éve de mind 1 is :)


Tudom hogy mi miatt történhetett ez. Az elmúlt 4.5 évben Angliában dolgoztam és gondolom ezalatt gyűlhetett össze ez a szép összeg. (2 hónapja jöttem haza "hazacsalogatott a kormány" és rögtön hogy jól érezzem magam meg is kaptam ezt ilyenkor érzem hogy fontos vagyok és nem feledkeznek meg rólam és ez jól esik .


Volt egy telefonszám a papiroson amit kaptam és a hölgy (behajtás) borzasztóan kedves volt legalább (ez nem ironia most) és azt mondta hogy ha tudom igazolni hogy kint voltam akkor kérhetem a behajtás törlését/felfüggesztését.


Ehhez be kell mennem pl egy kormányablakba ahol van NAVpult és miket kell bevinnem magamon kívül? Angliában a P60 as éves kimutatásaim megvannak (ott így hívják)



ápr. 24. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Itt egyedul te vagy a hulye. Ha kimesz dolgozni kulfoldre akkor le kell mondani az itteni tbt.

Nem tetted meg igy kiszamlaztak

Ugyanakkor ha utolag be tudod mutatni a munkaviszonyt igazolo.papirokat, hogy ott fizettel helyi tbt akkor mentesulsz a befizetes alol. Szal tenyleg menj be a navhoz, vagy legalabb hivd fel oket.

ápr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Ja bocs nem lattam a veget a telefonomon. Azt javaslom vigyel be minden angliai kunkaviszonyt igazolo papirt. Aztan majd megmondjak mi kell.
ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm , amúgy jogos. ^^
ápr. 24. 13:24
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

""hazacsalogatott a kormány" és rögtön hogy jól érezzem magam"

Nézd, a kormány szarik bele, hogy te hogy érzed magad, ha te is szarsz bele, hogy mi mindent kell elrendezni, amikor megpattansz. Ez ilyen egyszerű. Nem figyelhet mindenki a te érzékeny lelkivilágodra, amikor te nagyívben tojsz mindenre. Aki tojik a világra, legalább ne legyen ennyire érzékeny!

ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez nem volt szép, a törődésemet anyagilag honorálom ahogyan te is vszeg.


Ugye nem kell mondanom hogy amennyi TB t fizettem szolgáltatni is kellene valamit. Szerencsére egészséges vagyok de volt egy nem annyira szerencsés edzésem és lett egy lágyéksérvem na ezzel a lágyéksérvel 4 évig szaladgáltam és senki sem tudta megállapítani de google alapján megokfejtettem magamnak (kénytelen voltam) és már így mentem hogy segítsek az itteni orvosoknak mert tudom hogy nagyon imádják. Na szóval Sz.rt se csináltak velem csak az idejüket húztam de inkább ők az enyémet erre fogtam magamat aztán kimentem angliába és hopp hirtelen egyből diagnoztizáltak és meg is műtöttek és azóta is boldog vagyok. :)))


Azért mondtam ezt a példát mert csak ez volt a 35 évem alatt meg amikor megszülettem :S


Elhiszed így már hogy mennyire sz.rok a kormányra és arra hogy mit akarnak? de ez van fizetek a semmiért és ameddig fizetek addig kur.ara kötelesek megoldani a problémámat, persze nem tudták szóval nagyon nincs miről beszélni. Majd megoldják akkor a kormányablakba.

ápr. 24. 14:00
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell 2 országban biztosítást fizetni. Hívd fel a NAV-ot, és adminisztráld le ezt a dolgot!
ápr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
1819 a NAV ingyenesen hívható száma, nekem mindig nagyon korrekten, szakértő módon segítettek, akármilyen kérdésem volt.
ápr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod igazolni a kinti munkát akkor tárgytalan a követelés.
ápr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A külföldi biztosításod fennállását a NEU.70 nyomtatványon annak keletkezését követő 15 napon belül be kellett volna jelentened a NEAK-nak. Ha ez megtörtént volna, most nem kaptál volna levelet a NAV-tól.


[link]


Ugyanúgy be is kellett volna jelentkezni alá, ha visszatérsz, ugyanezen a nyomtatványon.


Amit tehetsz:


2020. 07. 01. óta a NEAK írja elő és törlő a járulék-kötelezettséget. Nem tudom, hogy milyen időszakra írták elő neked ezt a járulékot és ki (NAV, vagy NEAK), de nem mindegy, hogy melyik.


A 124 adónemen lévő hátralékot (egészségbiztosítási alapot megillető bevételek) még a NAV írta elő, így nála is kell kijelentkezni alóla a T1011U nyomtatvány értelemszerű kitöltésével, valamint csatolni hozzá a külföldi biztosító igazolását, hogy mettől meddig állt fenn a külföldi biztosításod.


[link]


A 408 adónemen lévő hátalékokkal kapcsolatban a törléseket a NEAK végzi, mint ahogy az előírásokat is.

Ilyenkor kell - akár utólag is - benyújtani a NEU.70 nyomtatványt, ahol szintén igazolni kell a külföldi biztosítás fennállását.

Mivel a hazatérők nagy része ezt az igazolást már nem tudja utólag beszerezni, ezért ebben a kormányhivatal úgy segít, hogy hivatalból megkérik az érintett államtól ők.

Amíg ez a folyamat tart, kérvényezheted a NAV-tól, hogy a végrehajtási eljárást függessze fel (ez a felfüggesztés valójában) és benyújtod hozzá azokat az iratokat (akár másolatban is), ami megalapozza azt, hogy valószínűleg a tartozás teljes törlése várható. A felfüggesztésről a NAV végzést hoz, amit elküld neked. Na onnantól kezdve nem folytatja tovább a behajtási eljárást, ha arról hoz végzés, hogy felfüggesztette azt.


A "jogviszony rendezési eljárás" nem 2 perc. Akár hónapokig tarthat. Többnyire a másik állam lassúsága miatt tart ennyi ideig.


Második varia: Befizeted a tartozásod, majd miután lecsengett ez az egész rendezési eljárás és visszamenőleg törlik a tartozásod, a feleslegesen befizetett összeget visszaigényled a NAV-tól. A feleslegesen befizetett összeged túlfizetésként fog jelentkezni az adószámládon, így lesz jogod visszaigényelni azt.


Te döntesz...

ápr. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye nem kell mondanom hogy amennyi TB t fizettem szolgáltatni is kellene valamit."


Azért hívják/hívták egészségBIZTOSÍTÁSI járuléknak. Ezt úgy kell felfogni, mint egy biztosítás, ami vagy "megtérül" valaha, vagy soha. Felesleges ezen őrlődni, ez még mindig jobb, mint ami az USA-ban van.


Az, hogy a kormány padlóra teszi/tette az egészségügyet, az nem ebből indul ki.

ápr. 25. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!