Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZJA kapcsolatban őstermelő...

SZJA kapcsolatban őstermelő családi gazdaságnál a bevétel a tervezetben miért egy embernél van feltüntetve? Egyenlő arányban szét kellene osztani a tagok között? Jól tudom, hogy 1392000 Ft összegű bevételig nem kell iparűzési adóbevallást beadni?

Figyelt kérdés

Több kérdésem van, de biztos szeretnék lenni.


Eléggé utána olvastam a témának és végigolvastam a nyomtatvány kitöltési útmutatóját is. Úgy tudom, hogy 1392000 Ft-ig mentes a bevétel. Korábban 1 fő volt benne, de tavalytól 3 tagú az öcsg. A korábbi egyedüli tag tervezetében szerepel helyesen minden bevétel. A többi tagnál a tervezetben nincs az őstermelő tevékenységre vonatkozó tétel a bevételeknél, csak az elején a tevékenység azonosító és nyilvántartási szám.

Ha egy főre nézzük a bevételt, akkor túllépi az adómentes összeget, de 3 tagnál bőven benne van. Minden tagnak heti 40 órás állandó munkahelye van, munka mellett végzik az őstermelő tevékenységet.



SZJA esetében jól értelmezem, hogy leosztom a bevételt a tagok számával, mivel egyenlő arányban osztoznak? A kitöltési útmutatóban a következő részt találtam erre vonatkozóan, jól értelmezem?

"b) egyenlő arányban részesednek a nyereségből és viselik a veszteséget, akkor a családi őstermelői tevékenységet folytató őstermelő e tevékenységéből származó bevételét és - tételes költségelszámolás esetén - azzal kapcsolatos költségét a közösen elért összes bevételnek, illetve összes költségnek a tagok számával történő elosztásával állapítja meg azzal, hogy a bevételek és költségek igazolására bármelyikük nevére kiállított bizonylat egyenértékű"



Jól tudom, hogy mivel heti 40 órás munkaviszonyuk van, ezért járulékfizetésre nem kötelezett őstermelőnek minősülnek, ezért szochot sem kell fizetni?


Elvégeztem annak idején a mérlegképes könyvelői képzést és pénzügy-számvitel szakot egyetemen, de kezdőnek minősülök még, de rokonom kérte, hogy nézzek rá neki.



ápr. 20. 21:32
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!