Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyetem mellett óraadó tanártó...

Egyetem mellett óraadó tanártól mit vonnak le?

Figyelt kérdés
Megbízási szerződés lenne, ilyen esetben az szja-n kívül vonnak még le egyéb hókusz-pókusz járulékokat?

2022. szept. 21. 18:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Úgy értem, az egyetemre járó tanít középiskolában.
2022. szept. 21. 19:00
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Nem vonnak, neked kell leadózni általában.
2022. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
Szocho, szja
2022. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind teljesen fals infó. Ha elérsz egy bizonyos határt (minimálbér 30%-kát), akkor vonnak járulékot; ha alatta vagy, akkor nem. Értelemszerűen arányosítva, tehát ha egy napra szól a szerződésed, akkor a minimálbér 30-ad részének a 30%-kát kell elérni. A bruttó 10%-ka, vagy amennyi költséget el tudsz számolni, az adó és járulékmentes. Szochot természetesen nem vonnak, mert az a kifizetőt terheli. A középiskola mindig kifizető lesz, így le kell vonnia mindent, sose fog előállni az a helyzet hogy a megbízottnak kell utólag befizetnie valamit.
2022. szept. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!