Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vagyonszerzési illeték kiszabá...

Vagyonszerzési illeték kiszabása kb. mikorra történik meg?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat. Adásvétel után az ügyvéd a földhivatalhoz benyújtotta a szükséges papírokat.

Innentől számítva hozzávetőlegesen mikor várható, hogy a NAV kiszabja az illetéket? Jól tudom, hogy a készhezvételtől számított 15 nap áll rendelkezésre, hogy kifizessük?


2022. júl. 7. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Változó, a földhivatal esetleges túlterheltségétől is függ. A fiam márciusban vásárolt lakást, neki még nem küldték ki.

Én úgy tudom, hogy 30 napon belül kell befizetni, de majd biztosan jönnek nálam okosabbak.

2022. júl. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Be vannak lassulva, mi 5 hónapra rá kaptuk meg, én is 30 napra emlékszem.
2022. júl. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

30 nap a fizetési "haladék".


Én novemberben vettem lakást, még nem jött semmi. Telefonáltam, mondták, hogy folyamatban van, legyek türelmes, majd küldik, rengeteg az ügy, nem győzik.

Valószínűleg megyéje is válogatja. Hol több ügy van, hol kevesebb.

2022. júl. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat!
2022. júl. 8. 23:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, én szeptemberbe vettem, decemberben kaptam meg a papírt, elektronikusan úgy, hogy már hívtam őket, hogy nekem abba az évbe azt be kell fizetni, nem mehet át következő évre. Egy tündéri hölgy volt, mondta, hogy nem ígér semmit, de valahogy előre vette az ügyet, már másnap megkaptam a papírt, így sikerült még éppen karácsony előtt lerendezni. Ha nem sürgős, akkor nem kell foglalkozni vele, majd küldik.
2022. júl. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"hogy már hívtam őket, hogy nekem abba az évbe azt be kell fizetni, nem mehet át következő évre."


Megkérdezhetem, hogy miért nem mehetett át a következő évre?

2022. júl. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Külföldön voltam január 3.-ától, fél évig, utalni nem tudok neten, máson meg nem akartam nyüglődni. Meg azért ilyen összeget nem is szívesen adok oda senkinek, hogy majd fizesd már be helyettem.
2022. júl. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Értem. Azt hittem más oka volt.


Én is jártam más, adóval kapcsolatban így. Kiszámoltam, hogy mennyi lesz az annyi, és befizettem majd 3 hónappal korábban, mint ahogy kellett volna. Addig túlfizetésként "lógott" az adófolyószámlámon, miután előírták, lenullázódott az egyenleg.

2022. júl. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!