Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szállásadok, ti hogyan írjátok...

Szállásadok, ti hogyan írjátok be a vendégembe azokat a vendégeket akiknek nem magyar személyijük van?

Figyelt kérdés

A magyar személyit betudom olvastatni (már amikor sikerül) de pl a román személyit egyáltalán nem olvassa be, csak kézi (azaz egyessével begépelve működik). Az is úgy hogy direkt "elrontom" a szkennelést és akkor adja be azt a funkciót, hogy kézi rögzítés, addig meg perceket kell várni.

Megérkezik egy csapat (pl. 10 fő román) pont nem erre akarnak várni, még egyrészt a sz@r rendszer kiadja azt, miután "elronottam" hogy legyen kézi adatrögzítés, másrészt még a hosszó születési hely címeket beírkálom, a születési dátumot is ki kell választani nem beírni, arról nem beszélve, hogy a románok általában nem is tudják az irányítószámukat.


Tehát kérdésem, hogy más is így csinálja, hogy direkt elrontja, és utána adja be azt a lehetőséget, hogy kézi rögítés és begépeli? vagy van más megoldás is amit én még nem fedeztem fel?

Kerestem, hogy "elrontás" nélkül lehet e kézzel rögzíteni (mert arra is perceket kell várni mire kiadja) de nem találtam.


2023. okt. 20. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi kikuldjuk hogy maga regisztraljon. Jobb is mert nem mindenki adja oda szivesen a szemelyit
2023. okt. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A román személyit az okmányolvasó se nagyon veszi be
2023. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 És a Vendégem rendszerbe tudnak ők maguk regisztrálni? hogyan?

(Van egy űrlapunk amit e-mailben kiküldök mindig, hogy töltsék ki de 10 főből 1 aki megcsinálja)


#2

Épp ez a problémám, hogy az okmányolvasó egyáltalán nem veszi be

Ezért van az, hogy "elrontom" a szkennelés , csak feketét mutatok neki, és akkor kiírja nagy nehezen percek múltával, hogy nem sikerült és akkor hozza be azt a lehetőséget, hogy kézi és elkezdtem kézzel beírkálni a román lakcímeket, bogarászni a lakcímet, személyi azonosítókat....

2023. okt. 21. 17:11
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 Engem az nem túlzottan érdekel, hogy nem szívesen adják oda a személyit.

Én sem szívesen írkálom be őket a rendszerbe. Megmondom, hogy ez a szabály. Előzetes e-mail-ben ki van küldve, hogy regisztáció va. Ez minden hotelben/szálláson így van, hiszen a vendégem rendszer kötelező, meg ha valamit tönkre tesznek/eltűnik (volt már rá példa) csak tudjam már, kik vannak a szálláson.

Egyébként annyira nem szoktak rajta problémázni, 10 év alatt max 2-3 vendég akinek nem tetszett, de a legtöbben szó nélkül adják, és ha mondom, hogy nem működik a sz@r Vendégem rendszer azaz nem olvassa be ők mondják maguktól, hogy írjam le nyugodtan az adatokat, vagy inkább fotózzam le és majd beírkálom, mert a román személyit egyessével mire leírom megunják az életüket 10-15 fő esetében. Örülnek, hogy megérkeznek a szállásra, és azzal kell szarakodni hogy a sz@r rendszer nem olvassa be a személyit. A készítők nem tudom hogy gondolták, és nem is tudom kihez fordulhatnék ezzel a problémával mert hozzánk rendszeresen járnak külföldiek és nagyon bosszantó.

2023. okt. 21. 17:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Van olyan lehetoseg hogy magukat regisztraljak. Mi ezt csinaljuk, azaz kikuldjuk nekik a linket es regisztralnak.
2023. okt. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 És az hogy működik?

Kerestem de nem találtam.


Az oldal linkjét elküldöm, és ők viszik fel, hogy mettől meddig van a szállás, ár...?

Vagy azt én viszem fel ők kikeresik és a saját adataikat írják be?

Nem teljesen értem.

2023. okt. 22. 09:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez benne van a vendegem alkalmazasban mint lehetoseg. Olvasd el a leirasat
2023. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elolvastam, de a vendég részt én nem látom mint szállásadó.


Valamint ezt tudod esetleg, hogy az IFA árát hol lehet módosítani? mert nálunk feljebb ment és nem találok olyan opciót ahol módosítani lehet

2023. okt. 22. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!