Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Vitt már valaki Clexane...

Vitt már valaki Clexane injekciót (véralvasdásgátló) a kézipoggyászban? Szükség volt igazolásra, hogy felvihesse a repülőre?

Figyelt kérdés

2022. máj. 22. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem ezt a fajta gyógyszert, de vittem már magammal injekciót. Először nem kértek semmit, kipakoltam a táskát, direkt nem a tabletták közé tettem, hanem egy külön kis nejlonszatyorba. Átment az ellenőrzésen, senki nem szólt semmit, pedig kértem a dokimtól pecsétes papírt.


Második alkalommal csak kérdezték, hogy ez vényköteles? Mondtam igen, de tudok mutatni igazolást. Mondták, hogy ismerik köszi.


Harmadik alkalommal kérték a píprt, de ott se olvasták el, sőt, meg se nézték, épp csak rápillantottak.


Utolsó alkalommal szintén nem volt semmi.


Ezek Budapesten voltak, külföldön is kb. vegyes a gyakorlat. Midnenképp legyen nálad papír, mert amúgy kérhetik. De nem csinálnak belőle nagy ügyet. Főleg az ilyen kommerszebb gyógyikat már ismerik, mint a véralvadásgátló, szóval nem fognak meglepődni. Ja igen, ezek az esetek nem nyáron, hanem szezonon kívül voltak, szóval lehet hogy most szigorúbban veszik, szóval mindenképp legyen meg a papír.

2022. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is szoktam Clexane-t vinni hosszú utakra, de még nem kértek semmit. A recept fénymásolatát azért magammal szoktam vinni. Egyébként, ahogy az előző írta ezekkel az ismert gyógyszerekkel aligha lehet gond.
2022. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!