Kezdőoldal » Utazás » Európa » Koszovóba érdemes menni...

Koszovóba érdemes menni utazásra? Milyen nyelven kéne ott beszélnem? Szerb vagy albán?

Figyelt kérdés
2014. szept. 6. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Albán.

És hogy érdemes-e... attól függ, mire vágysz.

2014. szept. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak szimplán szállásra na persze már gondoltam arra is hogy odaköltözzek e
2014. szept. 6. 19:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Az emberek jóléti államokba szoktak költözni. Koszovó jóindulattal is éhező nyomorfészeknek számít, amit még turistaként is ajánlatos elkerülni.
2014. szept. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Albán és szerb a hivatalos nyelv, de a szerbek kisebbségben vannak. Odaköltözni szerintem sem érdemes, rengetegen emigrálnak ki onnan Nyugat-Európába. Turisztikai szempontból viszont szerintem érdekes és izgalmas ország, én legalábbis megnézném.
2014. szept. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát lehet hogy túloztam az odaköltözéssel akkor. Àllitolag az albánok és a szerbek nem szeretik egymást szóval mindegy szerintem hogy melyik nyelvet tanulnám. Tudtok erről valamit?
2014. szept. 7. 12:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem állítólag, hanem tény. De ha csak turisztikai céllal látogatsz oda az angol bőven elég. Lehet, hogy ha megszólalsz szerbül egy albán társaságban, azt nem néznék jó szemmel. A szerb nyelvvel egyébként többre mész, mert ha azt beszéled tulajdonképpen az összes ex-Jugo országban megértetes magad.
2014. szept. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jah értem , kösz. És Koszovó egyáltalán veszélyes helynek számít ma?
2014. szept. 8. 18:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Na voltál már azóta Koszovóban vagy már nem érdekel annyira?


Szerintem veszélyes.. valamilyen szinten, de aki kalandvágyó az izgalmasnak is mondhatja.

Vannak akik szeretnek ott élni.


[link]


De nekem vannak koszovói ismerőseim. Konkrétan mindegyikük bűnözésből él, vagy közük van bűnbandákhoz, de ez koszovói életforma.. Idősebb korukra le szoktak nyugodni.

Amúgy nagyon kedves barátságos emberek. Érdemes lehet megnézni, bár az biztos hogy nem tartozik a népszerű célpontok csoportjába.

Nyaraláshoz amúgy ideálisabb Albánia, sőt a legjobb és olcsó is..

2015. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az lemaradt hogy Prizren kimondottan jó, van látnivaló, régi városrész, hangulatos részek, teljesen mások szoktak lenni a vélemények róla mint Pristináról. Nagyon szokott tetszeni azoknak akik ott "körülnéztek", pl akik balkáni körútról jönnek haza vagy Albániából.
2015. szept. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!