Kezdőoldal » Utazás » Európa » Augusztusban Prágába utazunk....

Augusztusban Prágába utazunk. Oda biztos nem kell az útlevél?

Figyelt kérdés
augusztusban Prágába utazunk,de lejárt az útlevelünk..tudom,elméletileg nem kell már,de egy picit tartunk attól h.\'szívóznának\' mégis a határon..biztos ami biztos megcsináltatnánk mi,csakhát ugye az kettőnknek kb.12000 Ft...nem mindegy h.ki kell fizetni v.sem...szóval inkább kifizessük,vagy nem fontos..
2008. júl. 18. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell az útlevél már egy ideje :) Nekem már tök régóta nincs, és voltam már személyivel Szlovákiában, meg kétszer Angliában (útbaejtve Belgiumot, Németországot, Ausztriát), sehol se kérik, elég a személyi, és a legtöbb helyen meg se kell álni (bár most nem tudom, hogy van ez a Schengen dolog, akkor még M.o.-on ellenőrizték a személyiket).
2008. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ok.de anyumnak(vele utazom)még a régi tipusú személyije van(nem kártyás,)azt elfogadják?az ut.irodában azt mondták,kell vmi okmány ami az állampolgárságot és a személyazonosságot is igazolja.elvileg ez is megteszi-nem?ja és az én személyim szeptemberben jár le-ez probléma lehet?
2008. júl. 18. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:

a régit úgy tudom nem.

azon nincsenek meg azok az azonosítójegyek (és idegen nyelvű feliratok sem), ami az azonosításhoz kell.

2008. júl. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Még a "népköztársaságos", keményfedeles személyit is elfogadják. Egy fontos (erről cikkeztek a múlt héten), legyen érvényességi idő kitöltve. A régiekben bizonyos kor után nem volt korlátozás, tehát halálig használhattad, ezt a fajtát nem fogadják el, ha ellenőriznek.
2008. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem szívóznak sehol, én sokat utazom mindenfelé, de még a nem EU-s országokban sem kértek semmit, csak személyi. Előtte én is paráztam de elfogadják, a régi típusút is.
2008. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.-)
2008. júl. 18. 18:55
 7/7 anonim válasza:
Hát nem tudom.Azért a biztonság kedvéért én csináltatnék.Tavaly mikor nyaralni mentünk busszal, azért szállítottak le egy idős házaspárt mert nem volt útlevelük...
2008. aug. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!