Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba lehet kivinni...

Horvátországba lehet kivinni élelmiszert vagy nem?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy 2009 januárjáig lehet! Olvastam, hogy valaki kérdezte, lehet e káryás személyivel kimenni? Na most akkor lehet vagy nem?
2008. júl. 8. 10:28
 1/7 tade ***** válasza:
Miert ne lehetne kivinni? Es aki kirandulni megy es apartmanban fog lakni az mit csinaljon? Nana, hogy otthonrol fog kajat kivinni... meg nem hallottam olyan torvenyrol, hogy egy adott orszagba nem lehet elelmiszert vinni....persze van egy limit, pl. nem vihetsz 1 karton szeszes italt....es igen kell az utlevel...de mar annyiszor elmondtam...egy kulfoldi utazasra mindig legyen nalad a szemlyid is es az utleveled is...soha nem tudhatod!!!!!!
2008. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocs, csak azért kérdeztem, mivel a hiradók azt szajkózzák, hogy csak egynapi élelmet lehet kivinni! És ha találnak tönnet, el nem kobozzák, csak visszafordítanak! A személyit meg azért kérdeztem, mivel nem Eu-s ország, de elvileg elfogadják, van egy ilyn megegyezés!
2008. júl. 8. 12:01
 3/7 A kérdező kommentje:

Élelmiszerek bevitele

Tilos nyers húst, tejterméket, tojást, házi kolbászt és sonkát, növényi eredetű élelmiszereket, zöldséget, gyümölcsöt és előre lefőzött húsételeket bevinni Horvátországba.


Téliszalámiból és hasonló tartós hústermékből, valamint kemény sajtból személyenként összesen egy kilogramm vihető át a határon. Más tartós élelmiszerből - például konzervekből, száraz tésztából, kenyérből -, továbbá italokból - például ásványvízből, üdítőből, sörből - csak személyenként 300 kuna (mintegy 10 ezer forint) értékben lehet vámmentesen bevinni, de kizárólag akkora mennyiséget, amennyi az ott tartózkodásra elegendő.

2008. júl. 8. 12:49
 4/7 tade ***** válasza:
Szia. En irtam az elsot is. En itt elek Olaszorszagban, szoval bocsi, a magyar hiereket nem tudom megnezni, viszont itt meg soha nem emlitettek ilyesmit, ezert furcsallom a dolgot, hogy csak a magyar hierkben mondjak. Viszont en tavaly voltam Horvatorszagban es kellett az utlevel, ez szemelyes tapasztalat....
2008. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi is minden évben megyünk, mind a négyünknek van útlevele, csak idén jön a mamánk is és neki csak új fajta személyije. Direk azért csináltatott új személyit, mert többen azt mondták, hogy elég. DE ha nem az fasza, mert el se készülne az útlevél, mire mennénk!
2008. júl. 8. 12:52
 6/7 anonim ***** válasza:

ne válaszolj ha nem tudod.


ezek minden ország felé tilosak. a tojás biztosan.

ez egészségügyi elöírás és nem a mennyiség számít. ugyan úgy ahogy élöállatot is megfelelö papirokkal vihetsz (pl állat utlevél a kedvencednek)


szóval nem lehet. vagy is úgy tudom hogy olyat vihetsz ami gyári, vagy is rajta van a származása, lejárta, és miböl készült. vagy ugye ipar mennyiségben külön papirokkal. de az otthon lesütött oldalasodat nem lehet. de vihetsz csokit, kekszet, szalámit (boltit), ilyeneket.

mondjuk én nem vinnék mert igen finom és nagy választéku a tejtermékeik szalámiik. a friss hús tényleg elég drága.


szóval persze nem mindenkit ellenöriznek de ha föszezonba mész kb minden második autót.


a kártyás személyi elég ha érvényes, igaz nem eu ország de van egy megegyezés és átengednek. (lehet olaszoktol nem) egyébként egyszer régebben mi Bécsbe készültünk mikor az exem nem találta reggel az utlevelét egyböl hívtam a soproni átkelö helyet és mondták hogy érvényes személyivel mehetünk. szóval a biztos ha a határt felhívod. ott tuti biztos infot mondanak a húsra és tojásra is.

2008. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2008. júl. 8. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!