Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mivel és milyen jellegű útra...

Mivel és milyen jellegű útra menjünk Bécsbe/Ausztriába?

Figyelt kérdés

elhatároztuk h.idén nyáron elmegyünk Bécsbe (vagy esetleg ezenkívül máshová is Ausztrián belül) egy kis utazásra.nem tudjuk eldönteni hogy menjünk kocsival,intézzünk mindent magunk v.inkább buszos útra fizessünk be?nem vagyunk nagy múzeumjárók,de ha már ott vagyunk jó lenne 1-2 nevezetességet megnézni.ez egyénileg is lehetséges/érdemes?vagy inkább idegenvezetős útra menjünk?jobb ha csak Bécs v.jók a 3-4-5 napos körutak is?

mint látszik ez az egész még elég képléken ycsak kiváncsi vagyok,kinek mi a véleménye,tapasztalata?


2008. júl. 4. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a kérdésedre nem túl könnyű válaszolni, de azért megpróbálok.

:)

Sok minden függ két dologtól, az egyik az, hogy anyagilag mennyire vagytok elersztve, illetve milyen beállítottságúak vagytok.


Az előre befizetett buszos utak tagadhatatlan előnye, hogy nem kell egy idegen, ismeretlen területen vezetni, tájékozódni, tartalmas, szervezett élményeket tudsz kapni olyanok szervezésében, akik ebben profik. Idegenvezetés, főbb látnivalók bemutatása stb.

Előre kalkulálható költségek, ugyanakkor a spontaneitás és a kalandok kizárva.

Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak és igényetek van a teljes önállóságra, akkor érdemes autóval menni.

Annyit tudnod kell, hogy Ausztriában szeretik a magyar gyorshajtókat a rendőrök (f....rahúzni), tehát nagyon be kell tartani a szabályokat.

Bécs belvárosában, Budapesttel ellentétben, nagyon sok mélygarázs van és ezáltal parkolóhely is. Ott úgy látszik nem ment akkora betartósdi, mint nálunk pl a Nagymező utcában, hiába...

Node készülj fel,hogy a parkolódíjak óránként több eurósak, tehát zsebbenyúló a dolog. A belső részeken Pesthez hasonlóan érdemesebb a kocsit letenni és gyalogolni. Egy bécsi belvárosi sétánál kevés dolog hangulatosabb. Érdemes megnézni a Burg-ot, végigmenni a Ringstrasse-n, a Mariahilfer-en. Ha tehettek Schönbrunn-ba menjetek ki. Pazar. Egy szervezett útnak általában része vagy fakultatív lehetősége.

Én csak kevés ízelítőt írtam Bécsről, hisz a net tele van infókkal, és nem az volt a célom, hogy copy/paste :-)

Ausztriában egyébként, ha túra jellegű utat szerveztek, nagyon szép a wörthi tó és környéke pl, de megint nem Copy/paste:)

Ha viszont futja hosszabbra, akkor igazi ékszerdoboz: Salzburg. Nagyon nagy hatással volt rám, pedig majd' 20 éve jártam ott.

Gmunden is egy nagyon szép város, nagyon hangulatos.


Összegezve: ésszerű és kalkulálható választás a szervezett út, de jól felkészülve az autós utazás is felejthetetlen élmény lehet.

2008. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bécsbe szerintem érdemes egyénileg menni.

Nagyon sok a látnivaló. de ez attol függ hogy szerettek-e utánna járni dolgoknak hogy beszéltek-e valamilyen nyelven még (német v angol)


én pl mindig úgy csinálom hogy fogok egy utikönyvet (vagy wikipedia.hu) és ott megnézem mik a látványoságok (talán egy utikönyv hasznosabb) és mit szeretnék ezekböl látni. így lesz történelmi hátterem is (nem cska némán bámulom az adott dolgot) össze állítok egy kis uti tervet és oda leírom a látványoságokat (vagy a könyvet viszem magammal) és elmondom a lényeges dolgokat a páromnak.

össze állítom így a belépö díjakat is (honlapokon megnézem) és napra leoszotm mikor mit nézünk meg. kocsival bécsben jól hetet menni de a parkolás elég drága. jó tömegközlekedés van (azt nem tudom mennyi eddig csak kocsival voltam).

de ha inkább kénylemesen idegenvezetövewl akartok menni az is megoldás de akkor kötve lesztek egy csoporthoz, ami sok embernek be jön és jobban szereti egy idegenvezetötöl hallani az infokat mint maga össze állítani.


szóval itt mindenki azt fogja leírni amilyen típus. de ez tényleg töletek függ, hogy egyénileg nekifgotok jól tájékozottok, és kis hátizsákkal térképpel és utikönyvvel neki vágtok, vagy inkább a buszosz csoportot ahol az idegenvezetö mindent elmond választjátok.

2008. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.igazából én is utánaolvastam már mindkét lehetőségnek,és a buszos mellett tényleg csak az idegenvezetős városnézés áll...én beszélek németül!angolul azzal nem lenne gond.nem vagyunk nagyon eleresztve anyagilag,(anyukámmal mennénk ketten)de idén nem mennénk máshová(ezért és még egyéb okból)szóval van valamennyi rászánva...azt hiszem maradunk az egyéni megoldásnál. 2 éve már voltunk egy buszoson,csak ott nem volt Bécs...(Graz,KLagenfurt,Wörthi-tó).szóval most nekiindulunk ketten.-)

nagyon köszönöm a hasznos tippeket.:-))

2008. júl. 4. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Graztól északra kb 35 km-re található Mixnizt. Gyönyörű túraútvonal vízesésekkel és sz [link]
2008. júl. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Üzleti útra! ;)


mcr

2008. okt. 26. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!