Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyaralás Split -ben vonattal...

Nyaralás Split -ben vonattal utazva?

Figyelt kérdés
Oda szeretnénk utazni a nyáron. Tapasztalatokat szeretnék megtudni az utazásról, a városról, hol érdemes szállást foglalni stb. Aki volt így nyaralni, milyen élményei voltak?

ápr. 15. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Kocsival voltunk tavaly előtt. A város nekünk annyira nem jött be. Az óváros brutálisan tömve van és iszonyú büdös. Mert arra a részre ömlik ki a szennyvíz a tengerbe. Gusztustalan. Örülnék, ha visszamehetnék az időbe és inkább Trogirba mentünk volna. :D
ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi 2016-ban voltunk vonattal Splitben, a vonatozás bejött, de a város nem egy nagy szám, egynek elment, de nem hagyott bennünk mély nyomot.

Ami nagyon tetszett, az a Kryka Nemzeti Park, ott egynapos szervezett túra keretében voltunk, meg elmentünk Klisszába sima menetrendszerinti busszal, az is tök szép.

Ja, és a vonaton éjszaka nagyon be kell zárkózni, mert arra még mindig divat, hogy felszállnak csak azért, hogy kirabolják az alvó utasokat, de ezt úgyis elmondja a kaller gondolom nektek is 😀

ápr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én elég régen voltam, nem tudom vannak-e még szobás nénik. Vonattal mentem többször is és nem nagyon kellett szállást keresni, mert ott álltak a peronon a bácsik, nénik és 100 féle nyelven kántálták hogy szoba :D Mindig ilyen helyen aludtam. Egy szoba meg egy fürdő, mi kell több? Az ember úgyis csak aludni megy a szállásra.
ápr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Waff ***** válasza:
Taval (2023-ban) voltam vonattal Splitbe, majd onnan tovább Supetárra, Brač szigetére, az még plusz egy óra hajóút. Az utazás kellemes volt, nyilván nem olyan kényelmes mintha otthon az ágyadba aludnál, de egy éjszakát kilehet bírni a hálókocsikba. Az étkezőkocsiba vacsoráztunk majd reggeliztünk, a kaják kifejezetten jók voltak, a vonat személyzete kedves. Viszont visszafele a mi kocsinkba nem működött a klíma, iszonyat melegvolt, reklamáltunk és 10%-ot visszakaptunk az árból utólag. Split egy olvasztótengely, tömeg, zsúfoltság, szerintem érdemesebb a környék valamelyik nyugisabb városkájában nyaralni, vagy valamelyik közelebbi szigeten. Pl Trogir, Omiš, Milna, Supetar stb.
máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!