Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki járt már Moldovában, az...

Aki járt már Moldovában, az kipróbálta a helyi gasztronómiát?

Figyelt kérdés
Az ételeik milyenek? Állítólag a boraik kimagaslók, világszínvonalúak.

márc. 26. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon finomak. Én csirkés pirozsot zabáltam, de ez nem csak moldáv sajátosság.
márc. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eléggé trollgyanús kérdésnek tűnik. Éppen hogy nincs semmi extra a gasztronómiájukban, meg nincsenek igazán önálló ételeik. Túlnyomórészt a román konyha tipikus fogásaival (csorba, töltött káposzta, puliszka) találkozhatsz, kisebb részben meg a tipikus keleti szláv ételekkel.


Ami meg a borokat illeti, az tény, hogy sokat termelnek, az ország méreteihez viszonyítva arányaiban jóval többet, mint mondjuk mi. A minőség viszont azért erősen vegyes. A kollektivizálás és a szocializmus nem tett jót ott sem a bortermelésnek. A függetlenné válás óta persze igyekeznek nagyon felfuttatni, már csak azért is, mert ez az egyik fő exportcikkük. Miközben idehaza a megtermelt bor több mint kétharmadát elfogyasztjuk, és csak a maradék megy külföldre, addig a moldávoknál nagyjából pont fordított az arány. És ez így volt régen is, csak akkor a Szovjetunió többi tagállamába vitték, most meg nyugatra, főleg az Európai Unióba. Nagyjából ezért alakulhatott ki az a kép, hogy a moldáv bor "világhírű".

márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Lennénk olyan jólétiek, mint ők...
márc. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2-es: miket beszélsz? Tekintsél egyszerű turistának, aki előzetesen akar tájékozódni. Tudom én, hogy a moldávok egyenlő románok, de Magyarországon is vannak eltérések a Dunántúl és a Hortobágy gasztronómiája között.
márc. 29. 14:05
 5/5 anonim válasza:
#2: a moldvai bor régen is világhírű volt, a magyar borok, különösen a tokaji versenytársa. Lengyelországban nem tudták eldönteni, hogy a magyar bor vagy a moldvai óbor a jobb? Henryk Sienkiewicz regényében is megjegyzi, hogy az ukrajnai kozákok is imádták a moldvai bort, miként a lengyelek és vedelték hektoliter számra.
márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!