Kezdőoldal » Utazás » Európa » Először mennénk nyaralni...

Először mennénk nyaralni horvátországba két kisgyerekkel. Ötletek, tapasztalatok, esetleg konkrét helyek?

Figyelt kérdés
Apartman vagy szálloda? Megéri fizetni a félpanziós ellátást?

márc. 25. 20:00
 1/5 Pomazi73 válasza:
100%
Szia. Murter szigetén többször is voltam. Nekem tetszik. Én apartmanozom. A félpanziót nem szeretem. Akkor és azt eszem amit megkívànok.
márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazából ez szerintem első körben attól függ, hogy mennyire szeretnél burokban lenni. Ha például nem beszélsz horvátul, angolul és próbálkozni sem szeretnél, akkor egy beach melletti szálloda félpanzióval, ha mobilisek vagytok (aka autóval mentek) és nem féltek használni a google térképet/fordítót és nem sajnáljátok a plusz időt és energiát az étteremkeresésre/vásárlásra/esetleg főzésre akkor apartman. Utóbbinál magára a szálláskeresésre sokkal több időt kell szánni (legalábbis én akár hetekig kotlok a tökéletes szálláson), viszont sokkal nagyobb is a szabadságotok. Ha rákerestek sok hasznos oldalt feldob a kereső, pl beach kereső: [link]

Itt pl lehet szűrni beach típusra talaj szerint is, homokos-sziklás, van-e wc vagy nincs. Persze készpénznek semmit nem szabad venni, de ez meg a google térkép/streetview jó kiinduló alap. Szállást én AirBnb-n szoktam nézni, zavar a Bookingon a sok kamu felugró üzenet, miszerint már majdnem minden szállást lefoglaltak, meg hogy milyen rengetegen nézik azt a szállást amit én, stb.


Első körben szerintem azt találjátok ki hogy hova mentek, mivel utaztok és milyen távolságot vagytok hajlandóak menni, kompozás belefér-e, ilyesmi.


Én eddig Cres szigetén voltam, jó sokat keresgéltem előtte, hogy ne valami turistáktól hemzsegő célponton kössünk ki ahol egymást érjük a parton. Jó választás volt, imádtuk :) [link]


Idén eredetileg az Isztriai-félszigetre mentünk volna, de Athén győzött végül, Isztrián is rengeteg hangulatos kis város és part van, plusz Olaszország közel van átruccanni egy jó pizzára, főleg Pula és Rovinj volt a befutó.

márc. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha nem nagyon voltatok tengerparton: sokan beleesnek abba a "hibába", hogy mindenképp homokos partra akarnak menni, ezzel elég sok beach kiesik illetve egyáltalán nem biztos, hogy jobban járnak vele. Azon túl, hogy még hetek múlva is elő-előbukkan némi homok a legváratlanabb helyekről a jó szkorkeles helyek inkább sziklás környéken vannak, én az aprókavicsost preferálom strandcipővel.
márc. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*sznorkeles
márc. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
Csak egy tipp a két kisgyerek miatt: olyan szállást választani, ahol van futott medence, mert a tenger nagyon hideg. Mi augusztus kozepén nem tudtunk belemenni, nagy csalodás volt.
ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!