Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Balkánon, Törökországban és...

A Balkánon, Törökországban és Olaszországban tényleg nincs a legtöbb helyen angol wc?

Figyelt kérdés

Hanem csak egy luk a földön. Ezt olvastam már csomószor utazással kapcsolatban. Ez a mai modern épületekre, nyaralókra is igaz?


Mikor Szlovéniában nyaraltunk ott volt rendes wc mindenhol, de hát az nem az "igazi balkán".



2023. nov. 6. 14:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A világ elég jelentős része használ guggolós wc-t, de Európában már majdnem mindenhol állnak át az angolra. Semmi gond nincs az előbbivel sem, valamiért sokaknál kicsapja a biztosítékot. Lyuk a földön? Az, de az angol wc is az, ami fölé tettek egy széket, amin naponta 100, dolgát végző ilyen-olyan ember ücsörög.
2023. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Na látom, néhányaknak nem megy az értő olvasás, csak a kötekedés...sehol nem írtam, hogy Török-és Olaszo. Balkán, hanem hogy a Balkánon VESSZŐ Törökországban VESSZŐ Olaszországban...
2023. nov. 7. 11:15
 13/17 anonim ***** válasza:
58%

Megy az értő olvasás, neked nem megy az egyértelmű fogalmazás.

Ha azt írod, "A Balkánon, Törökországban és Olaszországban" az jelentheti azt is, hogy 3 különböző dolgot felsorolsz, de mivel az első egy több országra kiterjedő tájegység, a másik kettő meg egy-egy konkrét ország, ezért elsősorban úgy olvassa az ember, hogy először megneveztél egy tájegységet, és példálózó jelleggel abból kiemelsz két országot. És itt van a gubanc, hogy az a két ország nincs abban a tájegységben.

Az egyértelmű fogalmazás az lett volna, ha mondjuk ezt írtad volna: "A Balkánon, ill. Törökországban és Olaszországban..." vagy hátra teszed a Balkánt: "Törökországban, Olaszországban és a Balkánon".

2023. nov. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki más megértette ...
2023. nov. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Olaszországban is előfordul guggolós wc. Nem csak a pöcegödrös változat létezik, hanem kulturált, öblíthető változat is, nem egyszer találkoztam vele. Persze a legtöbb helyen angol wc van, de a guggolós is előfordul. Én konkrétan Észak-Olaszországban is találkoztam vele egy egyházi intézményben, tiszta és kulturált volt egyébként.
2023. nov. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit problémáznak ezen a balkános dolgon. Akinek magasabb az IQ-ja, mint egy felmosórongynak, és beszéli a magyar nyelvet, az felfogja, hogy ez egy felsorolás.
2023. nov. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
88%
13.te nagyon retardalt lehetsz.
2023. nov. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!