Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazott már valaki külföldre...

Utazott már valaki külföldre vonattal? Mennyire bonyodalmas a foglalás, átszállás stb? Hova érdemes így kirándulni menni? Viszonylag kényelmes?

Figyelt kérdés
2023. aug. 24. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Igen.

A többi kérdésedre az a válasz, hogy attól függ hová mész.

2023. aug. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincs konkrét cél. Ötleteket szívesen fogadok.
2023. aug. 24. 08:37
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

2016-ban mentünk hálókocsis vonattal Horvátországba.

Elég retro volt a vonat, viszont nekem viszonylagosan kényelmes volt, mivel a repülőn mindig parázok, ezért is próbáltuk ki ezt a verziót.

Mondjuk itt annyi problémám volt, hogy én aludtam a felső ágyon, és nyitott ablaknál mindig az volt az érzésem, hogy álmomban kiesek 😃 (Tudom, menthetetlen vagyok...)

A foglalás gond nélkül megoldható volt, igaz, hogy a biztonság kedvéért személyesen slattyogtam ki az állomásra megvenni, hogy rá tudjak kérdezni pár dologra.

Átszállni nem kellett, csak Pesten, mivel vidékiek vagyunk, de ez egy ferihegyi repülőnél sem lett volna másképp.

Összességében jó volt, csak sajnos az idő nem volt már tökéletes ősz elején, de ez nem a vonat hibája :)

2023. aug. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Ausztriába sokat megyek átszállással is.

Egyeltalán nem bonyolult Elvirán meg tudod venni a jegyet és a helyfoglalást is.Helyfoglalás nem kötelező de ajánlott és egy tipp vedd meg jó előre a jegyet akkor sokkal olcsóbb.Kényelmes,klíma wifi,konektor,büfékocsi is van

2023. aug. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Bécsbe szoktunk kivonatozni a Regiojettel.

Reggel megyünk, este meg visszajövünk.

Ezen a vonaton kizárólag ülőhelyek vannak és több kocsiosztály.

Ingyen ásványvíz, de a telefonappodon keresztül sörtől a meleg ételig mindent rendelhetsz amit odahoznak az ülőhelyedhez.

Foglalni otthonról tudsz a telefonodon keresztül és a telefonodon lesz a menetjegyed is amit beszálláskor leolvasnak.

Mi csak azért megyünk ki néha, hogy sétálgassunk egyet ill. beüljünk ide-oda, vagy esetenként bevásárolunk a Mariahilferen.

2023. aug. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 aHermann ***** válasza:
91%

Szia!

Egyáltalán nem bonyolult, és van, amikor a legjobb opció.

Átszállás nélkül elérhető pl Prága, Bécs, Salzburg, München, Ljubljana, Krakkó.


Mi utaztunk már Railjettel, éjszakai vonattal is. Voltak távolabbi úticélok (Hamburg, Brüsszel) is átszállással ott sem volt gond.


Érdemes a célország (köztes) vasúti szolgáltatóját is megnézni, mert ugyanarra a járatra (helyre) eltérő az árképzés. Pl. most Bécset néztem Railjettel, és az ÖEBB helyjeggyel olcsóbb, mint a Mávnál kidobott ár.

Berlinbe pl. a Máv volt olcsóbb fekhelyes kupéba.

2023. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%

A 4000 forintos repülőjegyek korában nincs olyan úticél, amire gondolkodó ember vonattal menne.

Ezen merengj el.

2023. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

7-es: idióta. Konkrétan alig van átfedés a vonattal ill. repülővel elérhető célpontok között, szóval nem tudom, minek írtad ide egyáltalán ezt a baromságot.


Ma már tök kényelmes a jegyvásárlás, többnyire nem kell már valami távoli nemzetközi penztárba zarándokolni miatta.


Városlátogatásra Bécs, Salzburg, Pozsony, Prága, Krakkó, Brno, Temesvár, Arad, Kassa, Nagyvárad jönnek azóba, természeti látnivalók tekintetében persze már átszállasos a történet, de a Magas-Tátra, a Semmering-hágó környéke, a Schneeberg, a Fertő-tó, a Szlovák Paradicsom mind szóba jönnek.

2023. aug. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es

Egyrészt a feeling miatt szeretnénk szándékosan vonatozni,

Másrészt pedig árult már el hol találsz 4000 Ft-ért repjegyet? 🤣

2023. aug. 25. 09:42
 10/13 A kérdező kommentje:
A többieknek nagyon köszönöm a segítséget/ajánlást.🤗
2023. aug. 25. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!