Kezdőoldal » Utazás » Európa » É-Olaszországban mennyire...

É-Olaszországban mennyire beszélnek angolul a helyiek?

Figyelt kérdés
D-Olaszországban voltam, ott botrány, hogy mennyire nem tudnak. Nem utazási célból kérdezem, hanem azért, hogy hogyan tudnék boldogulni puszta angol tudással, ha olaszul nem beszélek és úgy döntenék, hogy odaköltözök.

2023. júl. 21. 16:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%
Alapvetően olaszul akarnak beszélni. Néha találni valamivel világlátottabb embert, de esélyes hogy inkább németül, vagy franciául tud. Franciául viszonylag könnyű nekik megtanulni, és vannak helyek ahol sok a német túrista
2023. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Toszkána például.
2023. júl. 21. 16:51
 3/26 anonim ***** válasza:
13%
Igen, Toscana már Corsica szigetével egy vonalban van, ami hivatalosan is Franciaország része.
2023. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Vagy Rimini érdekelne.
2023. júl. 21. 16:57
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Az üdülőhelyeken természetesen beszélnek, de mikor beszélnek gyakran abban sincs sok köszönet. Jobban jársz, ha megtanulsz egy-két panelmondatot olaszul.
2023. júl. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Megéri így nekivágni?
2023. júl. 21. 17:12
 7/26 A kérdező kommentje:
Fiatal vagyok még, ne adj’ Isten ott is ragadhat rám valami nyelvtudás, nem?!
2023. júl. 21. 17:12
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert ahhoz, hogy munkát találj! Nekem volt Pesten olyan olasz munkatársam, aki Észak-Olaszországban nem talált munkát. Vagy baromi sok tapasztalat kell, vagy kapsz egy határozott idejű szerződést fél évre, aztán kirúgnak. Szerinted miért vannak tele az SSC-k Budapesten (többnyire dél-)olaszokkal? Nyilván ők is inkább északra mennének Magyarország helyett, ha lenne munka.

Azt meg pláne nem értem, hogy ha ki akarsz költözni, miért nem tanulsz meg legalább minimálisan konyhanyelven beszélni.

2023. júl. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%
Tudod az a "botrány" ha oda akarsz költözni és elvárod, hogy a kedvedért megtanuljanak a helyek angolul.
2023. júl. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalataim szerint, a vendéglátó egységekben jól beszélnek angolul, viszont a bolti eladók, vagy a napernyős a strandon már nem igazán.
2023. júl. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!