Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egy napos városnézésre mely...

Egy napos városnézésre mely városokat ajánlanátok repülővel?

Figyelt kérdés
Pl Milánóba találtam egy olyan jegyet, hogy reggel 8ra van ott, este 9kor indul vissza a repülő.

2023. jún. 21. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Értelmetlen, ezért én nem is keresek ilyent.


Ez egy ellenvélemény a kérdés koncepciójával szemben.

2023. jún. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

Tenyleg ertelmetlen, mert ez nem egy nap. Repter sok helyen meg messzebb van, mindez ketszer, nem adtad bele visszafele ket oraval elobb ott lenni, leszallas utan van, hogy a csomagra varni kell sokat.

Max ha egy szelfit akarsz magadrol, hogy na, vottam itt is.

2023. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem pedig bármelyik nagyvárosban érdekes eltölteni akár csak 8 órát is, ami érdekel. Egy háromórás városnéző busszal végignézheted az összes látnivalóját, és még sétálni is marad idő. Csak pénz kérdése. Pont Milánóra nem is kell egy napnál több. De Párizsba vagy Londonba vagy Prágába vagy Brüsszelbe is kiruccannék csak egyetlen napra is.
2023. jún. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Én Londonba kiugrottam már egy napra, igaz, konkrét program (színház) miatt, de még egy kis városban mászkálás is belefért ezen kívül is. A közlekedés nagyon jó bármelyik reptérről, csomagra meg nem kell várni, mert egy napra nem viszek feladott poggyászt.
2023. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Milánóban többször voltam, sőt nem is kell addig elmenni, ha ryanair akkor Bergamo egy nagyon jó kis olasz város, fél óra a reptértől az óváros, a napijegy pedig csak 5€ ami jó a siklókra és a reptéri buszokra is :)

Ezenkívül Brüsszel (bár ez nem olcsó mert messze a reptér), London és Eindhoven is jó egy napra is. Nyilván 1-1 nap alatt nem fogsz mindent látni de olcsó repjeggyel még így is simán megéri

2023. jún. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Milánó tökéletes erre, de a környéken Bergamo vagy a tavak is (Como, Lugano, Maggiore).

De gyakorlatilag bármelyik várost ki lehet próbálni, ha éppen olyan a menetrend és a jegyár. Volt már olyan egynaposom, ami nagyon rohanósra sikerült (többször odafelé átszállással, tehát 3 repülés egy nap), ezeket sem bántam meg, csak ahogy öregszem, egyre kényelmesebb vagyok, és kevésbé igénylem ezeket. :D

Legutóbb Göteborgban voltam, egy fél napot az is megér, nekem Bergamo talán az örök kedvenc, de pl Koppenhága is nagyon tetszett.

Ami nagyon nem jött be, az Brüsszel.

2023. jún. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Milánóba mi is egy napot voltunk, de úgy hogy alapból több napot voltunk, Bergamoból ugrottunk át. A lényegre elég 1 nap, ha jobban szét akarsz nézni akkor kevés.

De én is azok közé tartozom, aki kevésbé tartja jó ötletnek az 1 napos repülős utakat. Nincsenek jó tapasztalataim a repülők pontosságával, reptérre kiutazással. Ha a reggeli repülő késik, borul az egész nap. Londonban jártunk úgy, hogy már többedik alkalommal voltunk kint (3-4 napos városnézés), mindig ugyanúgy mentünk ki a reptérre. Mikor utoljára voltunk éppenhogy elértük a gépet. Azelőtt felszálltunk az első buszra és mentünk is a reptérre, de megváltoztatták és csak időpont szerint lehetett felszállni. Kb. 5 órával a repülő indulása előtt ott voltunk a buszpályaudvaron, de olyan buszra kaptunk csak helyet, ami fél órával a repülő indulásával ért volna a reptérre és úgy fogalmazott a pénztáros néni, hogy sűrű akkor a forgalom, később fog csak a reptérhez érni. Elkezdtünk pánikban telefonálni, találtunk egy magyar fuvarost, aki elvállalta, hogy elvisz minket. De nem a helyszínen vett fel, hanem kimentünk egy város széli metróhoz. Ott kb. 1 órát vártunk full idegben, mindig mondta, hogy mindjárt ott van, mindjárt. Volt egy betervezett fuvarja, akit fel kellett venni. Útközben hívogatta, hogy mikor van már ott érte, mikor odaértünk közölte, hogy hát még nincs kész, kell neki kb. fél óra. A srác megmondta neki, hogy 5 perce van. Szerintünk kxrva vagy valami hasonló lehetett a csaj, akit kuncsafthoz kellett vinni. Az utakon full köd volt és nagy forgalom. Nem tudom mikor értünk a repülőtérre, de nem sokkal a repülő indulása előtt. A biztonságiaknál is gondunk akadt, a bőröndömet kivették átvizsgálásra. Csak a külön átvizsgálásra kivett sor hosszú volt, vagy 5 ember bőrönd átnézését kellett végigvárnom, mire kiderült, hogy az enyémet csak véletlenül vették ki, nincs vele gond :/ Még ilyen pontosan induló repülőt nem láttam, mint akkor.

Biztos lett volna egyszerűbb kijutás is, meg így utólag mostmár tudom, hogy ha még azt hiszem tudom is, hogy jutunk ki, inkább leellenőrzöm/előre foglalom/nézek B tervet is a reptérre jutáshoz.

De a lényeg, hogy dugó, baleset bármikor lehet. Ezért én inkább hamarabb indulok a reptérre. Bennem biztos ott lenne egész nap, hogy el kell érni a visszafele repülőt, főleg ha odafele késett és ezzel már alapból kevesebb időm van.

2023. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!