Kezdőoldal » Utazás » Európa » Munkakeresés és találás...

Munkakeresés és találás Olaszországban (illetve talán még Spanyolországban) miért áll (állítólagosan) meglehetősen drasztikus szinten? Olvasható még, h. északi rész ide, vagy oda, Olaszország gazdasága is (a miénkhez hasonlóan) szinte válságban van.

Figyelt kérdés

Még jól dolgozó szakmunkásokra (például hidegburkolókra, szobafestőkre, hőszigetelőkre) sincs szükség ott? Mely munkákra - általában - nyugaton bőven szükség lenne manapság majd mindenhol.

(Valamiért csak Ausztria és csak Németország marad egyedüli opciónak folyvást?)


Remélem nem probléma (mivel már mindenbe - elhanyagolhatóan apró és nagy dolgokba egyaránt - folyamatosan belekötnek egyesek), hogy itt az utazás topic-ban írtam ezt ki, nem tudtam megfelelőbb helyet.



2023. máj. 14. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz és spanyol munkakörülmények meg sem közelítik a német nyelvterületét. A fizetésről nem is beszélve. Az elhelyezés is katasztrófa többnyire. Szóval sok ember nem törekszik oda. De pl hallottam erről a kihaló településes akcióról: elmégy a hegyekbe egy kis faluba, kapsz elhelyezést és dolgozol valamit a közösségnek. Cserébe kapsz valamennyi pénzt. Angol tudás alapból kell.
2023. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kihaló településeken virítanod kell egy nagy köteg pénzt, hogy van miből felújítatnod az 1 Euroért kapott romházat és alá kell írnod vagy 10 évet, hogy nem költözöl el onnan.

Az persze más kérdés, hogy mit tud egész nap csinálni egy kihalt düledező faluban???

2023. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez helyi rendelet alapján megy. Nem hinném, hogy minden szrt fel kell újítani. Monnyuk én nem mennék ilyen helyre, jön egy földrengés oszt viszlát.


Állítólag az van, hogy ők adnak neked valami melót, amit csinálsz és kapsz érte pénzt.

2023. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A dél-európai országokban jelentős strukturális problémákkal küzd a gazdaság, mert nem arra költötték a pénzeket, amíg még voltak a 90-es, 2000-es években, amivel javíthatták volna a saját versenyképességüket. A mezőgazdaságból és a turizmusból nem lehet már annyira jól megélni. Az oktatási rendszereik sem a legjobbak, mert állítólag kevés tárgyi tudást adnak és hiányoznak a magasabb hozzáadott értékű munkakörök, ráadásul a munkamorál sem annyira erős, mint mondjuk Németországban.
2023. máj. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!