Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik európai országban élsz...

Melyik európai országban élsz (Magyarországon kívül) és milyen ott az élet?

Figyelt kérdés
Hogy kerültél oda és megbántad-e? Nyelvüket beszéled, nehéz volt kiköltözni? Ismerős segített vagy magad oldottál meg mindent?

2022. okt. 18. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ausztria. Megpályáztam egy itteni munkát és ide költöztünk. A munkahelyen a munkanyelv az angol, mivel nemzetközi intézmény. A németet alapszinten beszéltem, azóta javultam benne, ami rámragadt a mindennapi életben.

Bécs több mint 10 éve stabilan az első a világ legélhetőbb nagyvárosainak listáján. Valóban jó itt lakni. De nagy előnye, hogy közel van Magyarország, két és fél óra alatt bármikor haza lehet menni Budapestre. Sopron pedig csak 65 km, és Pozsony is ugyanennyi.

2022. okt. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hollandia. Jó, én nagyon szeretek itt elni. A férjem holland, tehát ő volt az "ismeros". Nem, nem beszéltem a nyelvet, angolul beszéltem. Maga a költözés nem volt nehéz, nem sok hivatalos ügyet kellett intézni.
2022. okt. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Németországban, 6 éve. Nagyon szeretünk itt élni. Ki akartunk költözni, hát kerestem kint melót. A nyelvet beszélem.
2022. okt. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Külföldről költöztem haza,egyszerűen csak azt éreztem magyarnak születtem, itthon kell élnem.

5 évet az Usa-ban, előtte Kanadában 10 évet.

2022. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Darius- ***** válasza:
100%

Nagyon jo, falu.

Anyanyelv, a magyart késobb tanultam meg, mert anyam is magyar.

2022. okt. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Anglia.

19 évvel ezelőtt költöztem ki, követtem a páromat aki 1 évvel korábban ment ki. Max 5 évet terveztünk kint maradni, csak annyira, hogy egy kicsit anyagilag rendben legyünk. Idén lesz 19 éve, hogy kint vagyunk. Nehéz volt nekem nagyon, mert 1 szót sem tudtam angolul. Párom tudott angolul így ő tudott dolgozni, én hiába akartam, mindenhonnan elküldtek, hogy nincs nyelvtudás akkor nem kellesz. Végül a párom angol barátja intézett nekem melót. Azóta sok minden megváltozott. Ennyi segítséget kaptunk csak, mindent magunk intéztünk. Nyelvtudás már megvan, mindketten jó munkahelyen dolgozunk, mégis fél év, és végleg hazamegyünk. Fél év kell, hogy mindent itt lezárjunk.. Már alig várom, hogy otthon legyek újra

48/N

2022. okt. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Svajc 35 eve.

Nagyon jo itt elni, az exferjemmel jöttünk annak idejen. Rögtön kaptunk munkat, annak idejen ez meg gyorsan ment. Nyelvüket termeszetesen ugy beszelem, mint a magyart. A parom is nemet, gyerekeimmel is sokszor nemetül beszelek. Meg nem bantam, eletem egyik legjobb döntese volt. Evente egyszer azert megyek Magyarorszagra, de semmi penzert nem költöznek vissza.

2022. okt. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Ausztria, 5 eve, ebbol elso 3 ev egy faluban, 2 eve pedig Becsben lakom. Egy magyar munkakozvetito altal jottem ki, de egybol osztrak bejelentessel kezdtem el dolgozni. Mar kozepiskolaban tudtam hogy ki akarok jonni es abszolut nem bantam meg, nagyot fordult a vilag Velem azota. Kikoltozni nagyon konnyu volt mivel ket taskaval es egy rozoga szamitogeppel jottem ki :D hazakoltozni nehezebb lenne. :D Nemetet A2 es B1 kozott beszelem.
2022. okt. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
38%
Én itthon élek. Mert ugye"Áldjon vagy verjen sors keze itt élned, halnod kell"
2022. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a csodálatos a XXI. században, hogy, nem, nem kell egy szar helyen leélned azt az egy életedet, ami jutott neked ezen a Földön, hanem elköltözhetsz egy normális helyre is.
2022. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!