Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit tanácsolnátok Portugáliáva...

Mit tanácsolnátok Portugáliával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már tervezem a jövő nyári nyaralást, Portugáliába szeretnék utazni. Olyan programot szeretnék, amiben van tengerpart, de nagyobb arányban inkább utazgatnék országon belül. Mivel az idő elég rövid, 1 hét, max. 10 nap, van valami javaslat, hogy mi az, amit nem szabad kihagyni?

Nézegetem persze a lehetőségeket, de a személyes tapasztalat mindig többet ér.

Köszönöm előre is!



2022. okt. 2. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

"amiben van tengerpart"

Hát a fürdés nem lesz túl nagy élmény a 19-20 fokos óceánban.

2022. okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el az egy hetet, ha fürdeni is akarsz több napot, de látnivalókat is nézni. Nem írtad, hogy autót bérelnél-e vagy tömegkközelekdést használnál, utóbbi nyilván tovább lassítana. A legnagyobb klasszikusok:


Porto: 2 egész nap


Coimbra + Lisszabonba átjutás: 1 nap. Ha autóval mész és sietsz még egy városban megállhatsz, pl. Fátima, Nazaré vagy Tomar.


Lisszabon: 2 nap


Sintra+Cascais+Cabo da Roca (Lisszabonból kirándulva): 1 nap


Ez már 6 teljes nap, tehát az első nap előtti este lenne legjobb érkezned. Marad 2-3 a déli partra.


A Ryanairnek van közvetlen Faro-Bécs járata, azzal meg tudod spórolni a Lisszabonba visszatérést.

2022. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. nagyon köszönöm. A tengerpart nem lenne csak 1 nap. És igen, tömegközlekednék.
2022. okt. 2. 17:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak 1 nap kedvéért nem kell lemenni Algarvera, Lisszabon környékén is találsz oké partokat. Nazaré jó hely, csak ott tényleg hideg a víz, a szörfösök óriási kedvence a hullámok mérete miatt. Sesimbra barátibb.


A legjobb a Troia-félsziget lenne, de oda autó nélkül nem érdemes menni. Persze egy napra is lehet autót bérelni, akár Setúbalból is, nagyon megéri.

2022. okt. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen dolgok érdekelnek inkább?

Városnézés, természeti kincsek, egyéb?

Lisszabonban a "kötelezők" a belvárosi villamosok, siklók, a Belém torony, Cristo Rei (hatalmas Krisztus szobor).


Cabo da Rocát én is javaslom, úgy láttam megy oda busz. Baromi szép hely, de mindig sokan vannak és ott sok látnivaló nincsen, szóval érdemes onnan egy gyalogtúrát tenni a Praia da Ursa felé, ahol akár strandolni is tudsz, ha elég kemény vagy és le tudsz mászni a partra.

Másik hasonló hely Cabo da Espichel, azt is javaslom, bár oda már nehézkesebb lehet az eljutás kocsi nélkül.


Mikor mennél? A nyár elején elég hideg az óceán, szerintem 16-17 fok lehet. Nyár végén, ősszel egész jó már. Pl. én most is itt vagyok egy strandon. :)

2022. okt. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4-5-ös, köszönet a válaszokért. Sok jó ötletet kaptam.

Inkább városnézés érdekelne, de egy könnyedebb túrától sem zárkózom el.

Augusztusban mennék.

2022. okt. 2. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Sintrára rászánnék egy napot, de csak ha sok pénzetek van, Portugáliához képest pofátlanul drága, és minden kastélyba 10-20 eurós belépő kell...

Lisszabonra én inkább 3-at adnék.

Lisszabonban érdemes kimenni (külvárosban van) a csempemúzeumba és az akváriumhoz, utóbbi nagyon jó program (nem túl olcsó, de megéri)

2022. okt. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!