Kezdőoldal » Utazás » Európa » Cipruson iható a csapvíz?

Sweaze kérdése:

Cipruson iható a csapvíz?

Figyelt kérdés

2022. szept. 5. 00:55
 1/6 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Miért ne lenne iható? Legfeljebb nem ajánlott.

„A csapvíz fogyasztása nem ajánlott, szomjoltásra vegyünk inkább palackozott vizet. Vásárláskor mindig nézzük meg a címkét, mert a szénsavas és a mentes vizet nem a kupak alapján különböztetik meg. A szénsavas vizet “sparkling” vagy “soda water” felirattal jelölik.

Egyébként a csapvizet fogmosásra és főzésre nyugodtan használhatjuk.”

[link]


Törökországban ugyanez van, de ez nem zavart engem abban, hogy csapvizet is igyak, és nem lett tőle semmi bajom. Amúgy a törököknél pont ezért nagyon olcsó a palackozott víz, 1 líra volt egy félliteres, amikor kint voltam.

2022. szept. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb, turisták által látogatott országban iható a csapvíz – a helyiek számára. Az ő gyomruk ugyanis már hozzá van szokva a helyi csapvíz kémiai meg biológiai összetételéhez. A tiéd viszont nincs, ezért ha odamész turistaként egy hétre, és nem akarod ennek a nagy részét vécére járással tölteni, akkor nem ajánlott kísérletezni vele.
2022. szept. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, alapvetően nincs nagy gond vele, de megfosathat. Jobb a palackos.
2022. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. szept. 5. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Én megittam, nem volt vele bajom. De lehet, hogy nem éri meg kockáztatni, mert nem olyan drága a víz.
2022. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Iható, de nem túl jó minőségű. Bajod biztosan nem lesz tőle. Én többször is ittam. Általában palackozott vizet isznak a helyiek is. Vannak úton útfélen vízgépek, ahol 20 liter kerül egy EUR ba.
2023. márc. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!