Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri eurót váltani vagy...

Megéri eurót váltani vagy jobb saját bankkártyával fizetni külföldi utazáskor? Vagy ugyanúgy váltanak a külföldi terminálok?

Figyelt kérdés
2022. aug. 6. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Vagy a külföldi terminált üzemeltető bank vált vagy a te bankod. Ezt néha ki lehet választani a fizetéskor a terminálon, ha nem kínálja fel, akkor a te bankod vált. Azt semmiképp ne válaszd, hogy a külföldi bank váltson, mert garantáltan az a legdrágább megoldás (+10-20%).


A magyar bankok eltérően váltanak, vannak nagyon rossz árfolyamon váltók és vannak korrektebbek. A korrektebben a nagyjából egy jó valuta árfolyam körüli árfolyamon vagy akár annál jobban váltanak.


Az OTP pl. most reklámoz egy olyan csomagot, ami középárfolyamon vált. Ez nem rossz.


De legjobban valami fintech cég kártyájával jársz, pl. Revolut.

2022. aug. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Július 20-tól 22-éig voltunk Bécsben. Végig 398 körül volt az árfolyam. 19-én 412-ért váltottunk némi (€) készpénzt (Práter miatt kellett), egyébként pedig kártyával fizettem mindenhol (Erste), 407-ért váltották végig. Jobban jársz tehát kártyával, viszont a legjobb valóban az előttem is ajánlott Revolut (vagy valami hasonló).
2022. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Miért éri meg jobban a revolut?
2022. aug. 19. 10:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert jobb árfolyamon vált.
2022. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor rakjam át oda a forintom, és igényeljek kártyát? Pontosan most mennyi a differencia váltásban?
2022. aug. 19. 12:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Az Erste nagyon rossz árfolyamon vált kártyás tranzakcióknál, akár 10 Ft is lehet a különbség.
2022. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És az OTP-vel mi a helyzet?
2022. aug. 19. 17:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Az OTP jobb, ott szerintem csak 3-4 Ft lehet a különbség, illetve az OTP-nél most van olyan extra opció, hogy középárfolyamon vált fizikai kártyás fizetéseknél, ennek a csomagnak nem tudom mennyi a díja.
2022. aug. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!