Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan kell megcímezni a...

Hogyan kell megcímezni a levelet, ha Angliába küldöm? Kb. mennyi idő alatt ér oda?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha nem jó kat.-ba írtam a kérdést. Szóval, mikor megcímzen, mit kell ráírni? Great Britain, United Kingdom, vagy England?
2010. júl. 20. 23:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Bárhogy oda talál, de talán a United Kingdom a legjobb.

Ez kerül alegajára nyomtatott betükkel és a többi szinte nem is számít mert az csak a helyiek nézik meg akik képben lesznek.

Általában amúgy máshol az írányító számot nem a levél aljára kerül mint nálunk (itt lesz neked a United Kingdom) hanem a város neve elé.

2010. júl. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Írok példát..(a címet ami van neked így írd)


Attila Kiss

10. Elizabeth,street

London

SK5 MN3

UNITED KINGDOM


A boríték hátuljára írd rá a te címedet,ha esetleg vissza kéne postázni...

Ha simán adod fel,akkor általában 5-7 nap alatt oda ér..

2010. júl. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem. Ezzel a postakész, nemzetközi, Európán belüli borítékkal is annyi idő, míg odaér?
2010. júl. 21. 00:23
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja! A saját címemet is úgy írjam fel, ahogy az angol címzést?
2010. júl. 21. 00:23
 5/14 A kérdező kommentje:

Érdemes a címzett adatait (főleg a nevet és az országot) kicsit nagyobb betűmérettel szedni, mint az enyémet? Hanyas betűmérettel szedjem egyáltalán? Egyáltalán nyomtatóval megcímezhető ez a postakész boríték? Bocsi a sok kérdésért, de sosem írtam még külföldre, (itthonra is utoljára 10-12 éve küldtem hagyományos levelet).

Miután feladtam a levelet, hogyan tudhatom meg, hogy odaért-e?


Köszi az eddigi válaszokat, és a következő válaszokat is!

2010. júl. 21. 00:43
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az angol posta világ vezető a balfék címzés kibogarászásában (volt egy két meredek esetük). Szóval ne agódj, jó lesz bármilyen betűtipus és elrendezés csak az ország látszódjon.


Visszafele címre a lényeg hogy a HUNGARY látszódjon, mert a többit már csak az itthoniak nézik meg miután hazánkba visszairányították.

2010. júl. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha nem ismerősnek írom a levelet, akkor illik v.milyen titulust a címzett neve elé írni (ms, mrs, sir, mr, stb.)? Ha v.ki nem nemesi rangú illető (pl. férfi), akkor is sir-t kell írni a neve elé, vagy csak mr-t?
2010. júl. 21. 02:00
 8/14 A kérdező kommentje:
A saját címemet hogy írjam fel?
2010. júl. 21. 03:06
 9/14 anonim ***** válasza:
A legfontosabb a címzés legvégén az "X", így a hazai válogatási rendszer átteszi a külföldre postázandók közé, azután - valószínűleg - manuálisan történik a további szortírozás. A feladót legpraktikusabb a bal felső sarokba írni - ha alulra írod, az megzavarja a levéltovábbító rendszert -, s úgy fejezd be, hogy "H-" és a négyjegyű irányítószám.
2010. júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.Én írtam a példát.Mivel Angliában élek rendszeresen írok leveleket az országon belül,és haza Magyarországra is.

Ahogy írtam a példát úgy címezd meg ha Angliába akarsz levelet küldeni.HA ismeretlennek írsz akkor nyugodtan írhatsz a nevek elé Mr. vagy Miss megszólítást.bár nem kötelező.

Teljesen mindegy milyen betű mérettel írod vagy milyen betű típussal a lényeg,hogy jól olvasható legyen és a végére az United Kingdom Csupa nagy betűvel legyen,.

A te címedet érdekes módon nem oda írják ahová mi szoktuk meg. (bár az se gond ha a boríték felső sarkába írod) De itt inkább a boríték hátuljára írják ahol a borítékleragasztása van..

A saját Magyarországi címedet meg úgy írd ahogy otthon kell,csak a végére csupa nagy betűkkel írd ki hogy HUNGARY.

de írok magyar címzési példát is.

Kiss Mónika

Budapest.

XV.Pirosalma utca 13. II.em.16.ajtó

1152

HUNGARY

A levél ha simán dobod fel(teljesen mindegy,hogy milyen borítékban van) általában 5-7 nap.Persze itt is vannak lehetőségeid amit a postán tudsz meg.pl: Gyorsított,vagy tértivevényes stb..

remélem tudtam segíteni..

2010. júl. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!