Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Valaki hozott-e már haza a...

Valaki hozott-e már haza a Sequoia nemzeti parkból tobozt, és ha igen mekkorát? Egyáltalán engedik elhozni?

Figyelt kérdés
Nyáron megyek ki és szeretnék hazahozni egyet szuvenírnek.

#sequoia
2017. márc. 6. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Nemzeti parkokbol semmit, de semmit, nem szabad elhozni, azt megbuntetik ha rajtakapnak. De viszont minden parkban vannak szuvenireket arusito boltok, ott biztosan talalsz valami erdekeset amit legalisan magaddal vihetsz.
2017. márc. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igen, tilos ilyesmit kihozni a parkokbol, persze a magyar turistat a tiltas nem tartja vissza

anyuek 2 tobozt is hoztak, leraktak a kocsiban a padlora a hatso ulesek moge, a kutya nem nezett ra, a repteren meg mar abszolut nem erdekli oket


az egyik tobb mint 30 centi hosszu, a masik kisebb, olyan 25 centis

a Sequoia parkbol hoztak de nem Sequoia toboz, hanem valamelyik masik fenyoe (Sugar Pine - kaliforniai selyemfenyő azt hiszem a magyar neve), a Sequoia-e meglepoen kicsi

2017. márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hat akkor remelem magyar turistakat tobbe nem engedik be.
2017. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát azér egy toboz elég ártatlan, nem értem miért ne lehetne :D
2017. márc. 7. 11:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem nem egy növény amit leszakítasz és akár védett is lehet, meg nem is valami gyümölcs vagy mit tudom én, számomra olyan mint ha egy levelet akarnál elhozni onnan
2017. márc. 7. 11:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell túlizgulni a dolgot, a kutyát sem érdekli, ha elviszel egy-két tobozt. Én is hoztam haza. Hazautazáskor érdemes abba a csomagba rakni, amit feladsz a check-in desk-nél, ugyanis a kézipoggyászból szeretik elkobozni az efféle szerves eredetű souvenir-eket. Mondjuk értelme szerintem nem sok van a dolognak, mert csak lomnak lesz otthon, aztán megunja az ember, de ez már a te dolgod.
2017. márc. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem erted? Azert mert nemzeti park amerikai adofitezok tulajdona. Hogyan tetszene neked, ha valaki leszedne kertedbol viragokat, mert olyan szepek, es kinek artana. Kedves "anyuek", ha eldugtak a tobozt kocsijukban, tudtak, hogy lopnak. Igen, kozonseges tolvajok.
2017. ápr. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

00:33 nagyon szomoru szanalmas eleted lehet :(


09:43 mert csak lomnak lesz otthon - nem feltetlenul. Anyueknak evek ota az etkezoben figyel a polcon mint disztargy. Nagyon jo beszelgetes indito, mert a magyarok 90% meg eleteben nem lattot akkora tobozt, ami egy darab teglanal is neha nagyobb. Persze mindenki rogton tapogatni meg nezegetni akarja meg hallani a sztorit.

2017. ápr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!