Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » California államban lehet az...

California államban lehet az itthon kiváltott nemzetközi jogsival vezetni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 19:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem, hátha tud valaki segíteni: Nézegettem az online autóbérlős oldalakat, és mindenhol kérnek életkort. A baj az, hogy én 20 éves vagyok, és 21 alatt a keresők nem adnak ki találatot. Lehetséges lenne, hogy 21 alatt nem lehet bérelni?
2010. jan. 7. 23:48
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát az egyszer biztos, hogy 21 évestől vagy nagykorú, de azért az meglepne ha az alatt nem lehetne bérelni egy hitelkártyával.


Jogsi.

Voltam kint és elvileg elfogadják 3 hónapig ha itthon csinálatsz nemzetközi jogsit, DE csak elvileg, mert a helyi cop nem biztos hogy tud vele mit kezdeni amikor a US plasztik laphoz van szokva. :)


Ha hosszabb távra mész jobb ott letenni a DL, vagy legalábbis a sima ID-t kiváltani a nemzetközi jogsi mellé.

2010. jan. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amugy 21 alatt (ha így amúgy a közelében vagy) elég szívás kimenni. :)

Nem ér rá egy év múlva?

2010. jan. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Az az igazság, hogy most lenne egy lehetőségünk kimenni San Francisco-ba 3 hónapra.

Mit értessz a "sima ID" alatt?

2010. jan. 8. 01:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes letenni az ottani jogsit. Nem nehéz, meg fogsz lepődni, mert a kaliforniai KRESZ könyv a magyarhoz képest egy pár lapos prospektusnak tűnik. Én nem kockáztatnám meg a nemzetközi jogsit, de elvileg el kellene, hogy fogadják. Gyakorlatban viszont már előfordult, hogy vkinek nem fogadták el. Azt sajnos nem tudom, hogy bérelhetsz-e 20 évesen kocsit.
2010. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ID=személyi igazolvány

A hazai gyakorlatól eltérően az elsődleges igazoló eszköz a jogsi (DL) és akinek az nincs utána jön a ID, de egy csomó amerikainak sose volt ID-ja, mert elég korán leteszik a jogsit.

Igazából helyi számára a személyének igazolására 21 év alatt nincs sok értelme.


Én azt mondom hogy (persze nem ígérhetem), a nemzetközi+ID egy ütős kombó és időben nem olyan macerás mint a DL föleg ha gyenge az angolod.


Amugy én nem béreltem ott kocsit hanem vettem egyet $350-ért (plusz reg dij és biztosítás). Igen jól látod, bagóért kaphatsz ott használt csotrogányt ami jó 3 hónapra

2010. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19 éves kortól elvileg lehet, de kocsit bérelni felárral kell akkor.. nemtom pontosan, valami ilyesmit halottam
2010. jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
európaiaknak adnak 18 évtől kocsit, viszont felárat kell fizetned ha nem múltál még el 25 éves. Ez a felár 25$/nap. A nemzetközi jogsit elfogadják, bár rendőre válogatja.
2010. febr. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!