Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USA-ban autóbérléshez...

Az USA-ban autóbérléshez elfogadják a debit kártyát is vagy mindenképpen hitelkártya kell?

Figyelt kérdés
Tervezünk az USA-ba egy kirándulást. Mivel a távolságok hatalmasak és a repülő kivételével elég gyenge a távolsági tömegközlekedés, muszáj lesz kocsit bérelni. De nem tudom, hogy igényeljek-e hozzá hitelkártyát vagy elég a debit? Elsősorban olyanok válaszát keresném, akik voltak is kint és béreltek autót.

máj. 2. 07:56
A kérdező szavazást indított:
Hitelkártya kell
Debit elég
Nagyon függ az autókölcsönzőtől
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Bereltem tobb alkalommal is autot az USA-ban, eszembe se jutott debit kartyaval berelni.


Viszont az tobb nagy kolcsonzo is (AVIS, BUDGET, ALAMO stb) azzal reklamozza magat, hogy lehet neluk debit kartyaval is fizetni. Erdemes elotte megkerdezni, hogy kulfoldi debit kartyat is elfogadnak-e


Es valoszinuleg eleg nagy osszeget blokkolnak is rajta, szoval amikor tervezel, ezzel is szamolj.


[link]


[link]


[link]

máj. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Én rendszeresen bérelek autót az USA-ban, ha tehetem az Alamonál. A Dollar vagy a Thrifty rendszerint olcsóbb, de mindig nagyobb a sor náluk és ha már ott vagyok nem sorállással akarom tölteni az időt.

Én mindig hitelkártyát használok, azzal nincs gond, általában könnyebb vele az élet odaát, de nézd meg a konkrét foglalaskor, hogy mi az elvárás, mert nagyon kellemetlen tud lenni, ha ott derül ki, hogy mégsem tetszik nekik a debit. Azért akinek ott amerikaiként nincs pár hitelkártyája, az erősen kilóg a sorból, hiszen ez mintegy bizonyítja a szolgáltató felé, hogy valamennyire hitelképes, nem csak egy fizetésnyi pénze van a debit kártyáján.

Arra figyelj, hogy akármilyen kártya, tudd állítani a napi limitet, mert legalább 300 dollárt zárolnak (deposit) amit majd valamikor feloldanak, ha minden rendben volt. A szállodákban is sokszor rányomnak egy 100-ast legalább károkozás esetére, vagy ha dohányoztál a nemdohányzó szobában, búcsúzhatsz 250 dolcsitól, azt nem adják vissza.

Szóval legyen keret akármilyen kártyád lesz. Boltban, Target, Kroger, Walmart simán lehet az európai debit kártyáddal fizetni, de én csináltatnék credit cardot, főleg, ha többször is utaznék az USA-ba. Figyelj oda, nehogy itthon felejtsd a jogsidat, mint én úgy hat éve Denverben, ott álltam az előre kifizetett rental carral, amit persze nem adtak oda. Sokat Lyfteztem. :) Akkor nem röhögtem.

Rendes volt a rentelcars, azt mondták, hogy ha 6 hónapon belül újra bérlek az USA-ban, akkor már nem emlékszem, hogy beszámítják, vagy visszautalják, de így is történt.

Alamonál mindig úgy van, hogy ott van a foglalt kategóriád, abból a 15-20 autóból válaszd ki amelyik tetszik, benne a kulcs.

Egyébként New Yorkon kívül talán még Seattle volt az, ahol el lehet lenni tömegközlekedéssel, talán még Chicago, de ha az USA-ban nem bérelsz autót, akkor nagyon bekorlátozod magad, úgyhogy mindenképp megéri bérelni

máj. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. A Yellowstone volna a cél, valamikor ősszel, szóval Salt Lake City-be repülnénk, mert ahogy néztem, az a legközelebbi olyan város, ahova megy járat Európából. Csak ugye onnan még mindig 350 mérföld Yellowstone.

Dombornyomott debit kártyám amúgy van, de akkor addig intézek egy hitelkártyát, remélem sikerül, mert egy éve contractor vállalkozó vagyok, szóval nem tudom, hogy a bank elfogadja-e a hitelkártyához a NAV igazolást, így, hogy tavaly nem a teljes évben voltam vállalkozó.

máj. 3. 08:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Hitelkarcsi nélkül nem megy bro.
máj. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BeefEater ***** válasza:

Legyen hitelkártyád, nem csak az autóbérlésnél, hanem szállodáknál is lehet problémád ha nincs.

Ha debit kártyával fizetsz akkor hatalmas kaucióra számíts (akár $1000 vagy több), szóval aszerint állítsd be a napi limitet és legyen elég számlaegyenleged. A zárolás van, hogy kb egy héttel az autó leadása után oldódik fel, úgyhogy addig ehhez a pénzhez nem férsz hozzá.

Ha kiváltasz egy hitelkártyát, akkor nem kell olyan céget keresned, akik elfogadnak debit kártyát is és mindegy, hogy mekkora összeget zárolnak mert nem is a te pénzed. Olyan kártyát keress, ami ad a költés után egy kis visszatérítést.

máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!