Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan lehet olcsó repjegyet...

Hogyan lehet olcsó repjegyet kifogni Mexikóba?

Figyelt kérdés

Skyscanner-ön nézegettem, de csak azok vannak elfogadható áron amiknél át kell szállni az USÁ-ban vagy Kanadában, az meg rémálom.


Iberia Madridból Mexikóvárosba oda-vissza 320.000 Ft, vicc.


Ti tudtok olcsóbb járatokat?



2023. júl. 27. 18:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nekünk igaz, hogy semmi rejtegetnivalónk nem volt, de nem is tapasztaltam azt a brutális szigort az amcsi határőrök részéről.

Az ESTÁ-t egyébként miért buknád? Férjemnek volt jópár éve elutasított vízumkérelme, az ESTA mégis sima ügy volt...

Ja, és hazafelé a nagy szigorú ellenőrzésen simán átvittem kézipoggyászban egy jó adag folyadékot úgy, hogy elfelejtkeztem róla, és csak Amszterdamban talàltam meg, simán átvittem a mexikói és USA ellenőrzésen is 😀

Mexikóban viszont a reptéren még a cigicsikkünket is megszagolták... 😵‍💫

2023. júl. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 lencsefőzelék ***** válasza:
78%
Madridból legalább 9000 km Mexikó. Szerinted mennyibe kerülne ekkora távolságot megtenni szárazföldön, autóval? Oda-vissza 18 000 km. 7,5 literes fogyasztásnál elfogyna 1350 liter benzin, ami 600 Ft-os literenkénti árral számolva 810 000 Ft lenne. Arról nem is beszélve, hogy jóval gyorsabb ekkora utat repülővel megtenni, szárazföldön pedig nem is tudod, ugyebár. Még mindig sokallod a 320 ezret? Mert én egyáltalán nem.
2023. júl. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%
Én sem értem, mi a gond az USA átszállással, ha nincs vaj a fejeden... Tavaly voltam New Yorkban, ESTA kb. fél nap alatt megjött az igényléstől számítva, az immigrationnél sem volt semmi probléma, egy kedves, mosolygós fekete fickó kérdezett ki, vett ujjlenyomatot meg minden. Az más kérdés, hogy visszafelé már aggódnék, mert léptem már át Mexikó USA határt, igaz, közúton, USA-állampolgárokkal, őket békén is hagyták, útlevelet se kértek (tőlünk sem, mert velük voltunk), de másokkal azért tudnak nagyon kekeckedni belépéskor.
2023. júl. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
15%
Én ha mennék Latin-Amerikába, biztos nem szállnék át az USÁ-ban. Egyrészt utálom az amerikaiakat, mint a szart, másrészt nem hiányzik a stressz a reptéren, meg hogy végigböngésszék a telefonomat meg analizálják a facebook-profilomat. Még a végén meglátnak valami 2009-ben posztolt nem-polkorrekt viccemet, vagy a gyerekemről készült pucér fotót, kineveznek rasszista pedofilnak és sittre vágnak.
2023. júl. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%
14: Semmi ilyesmit nem csinálnak. Én olyannal utaztam, akinek nincs is FB-ja, mégis simán megkapta az ESTA-t.
2023. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Az én fb fiókomban sem kutakodtak, igaz, nincs is.

De itt szerintem pár ember kicsit sok filmet nézett...

Amúgy most kíváncsiságból ránéztem a skyscannerre, van szeptemberre 240E körül is retúrjegy, Aeromexico.

2023. júl. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én az utóbbi 7 évben rendszeresen járok az USA-ba, ESTAval. Úgy évente 5-6x. Soha, egyetlen egyszer sem nézték meg a telefonomat, a FB profilomat, ilyesmit. Mindig meg tudom mutatni a return jegyemet, a szállás és bérautó foglalásomat, kb 1000 dollár készpénzt és a hitelkártyáimat. Mást nem szoktak kérdezni, csak, hogy minek jöttem. Pontosan látja az officer a számítógépén, hogy soha nem tartózkodtam túl, semmilyen kihágást nem követtem el az USA-ban.

Tavaly Seattle-ben egy koreai származású officer megjegyezte, hogy milyen sokat járok hozzájuk. Ó, hát imádom a hazáját, azért. Na jó, de egy lap az útlevelemben elkezdett kijönni másfél centit alul. Ja, hát már 9 éves, rögtön igénylek újat, amint hazaértem. OK, üdvözöljük az Egybesült Államokban...

Most májusban Detroitban egy német srác állt előttem a sorban, szintén egy ázsiai határőr volt, de nő.(Itt furcsa mód olyan közel álltunk a sorban, hogy jól lehetett hallani mindent) Hol fog lakni? A barátnőmnél. A barátnő amerikai? Igen. Hol lakik? Hát itt Detroitban.Jó, de azon belül. Mindjárt előkeresem, itt van valahol egy papíron. És hol dolgozik? Azt nem tudom, de valami gyárban. Mennyi pénz van magánál? 200 dollár. És mennyi pénz van a hitelkártyáján? 600 euro. Meddig akar maradni? Azt még nem tudom.

Na, ha ilyen hülye valaki, akkor ne csodálkozzon, ha hátraviszik secondary-re elbeszélgetni. És esetleg visszafordítják. Ilyen szempontból kemények, de ha nem tudja mik az elvárásaik és még házhoz is megy a pofonért, akkor ne csodálkozzon.

Egyébként a kanadaiak szerintem g*cibbek

2023. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
79%
320 ezer, pláne Iberiával egyáltalán nem rossz ár, ennyit én is adnék érte bőven.
2023. júl. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
91%

#10 az estat mar most megkerheted

Tobbszor jartam az USA-ban, atszallas is volt ott, soha semmi problema nem volt vele. Csak a kepzeletedben el a remalom.

2023. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
#14 nem csak az oroszhirek oldalan tajekozodj :)
2023. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!