Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Au Pair Amerikában?

Au Pair Amerikában?

Figyelt kérdés
Most fogom kezdeni a gimnáziumot, még 4 évig iskolába fogok járni. Már van mögöttem 1 év gimi, ami nyelvi előkészítő, de nem szerettem azt a sulit, ezért szeptembertől új helyen kezdek. Szerintetek megéri gimi után mondjuk 1 évet halasztani, és kimenni Amerikába au pairkedni? Ti mit gondoltok erről? Már volt szerencsém Amerikában járni, és nagyon szerettem, pont ezért mennék vissza akár huzamosabb időre is! Kell hozzá bármiféle követelmény? Középfokú nyelvvizsgát azt letettem, milyen követelmények szükségesek hozzá? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2020. máj. 2. 21:29
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
6%
jaj de fiatal vagy még. Amerikába nem lehet csak úgy kimenni, főleg ha dolgozni akarsz. munkavízumot kell igényelni, amit megkapni kb lehetetlen, ha nincs olyan végzettséged, ami akkor épp az országnak nagyon kell. az, hogy van-e nyelvvizsgád, a kutyát nem érdekli, ha nem tudsz az interjúztatóval beszélni, simán elutasítanak. valamint kell elég pénznek lenni a bankszámládon. az "elég" nem tudni mennyi, azt nem árulják el. úgyhogy kösd fel a gatyád!
2020. máj. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
81%
Röviden: nem éri meg. Nem fogsz kapni vízumot au pairként egy évre. Ha annyira szeretnél au pairkedni Európán belül gond nélkül mehetsz akárhova.
2020. máj. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%
Amerikába leginkább au pair ügynökségeken keresztül lehet kijutni, ők megszerveznek neked szinte mindent, de komoly összegeket kérnek programdíj címén. És kérni szoktak jogsit és ált 200 óra igazolt gyermekfelügyeleti tapasztalatot is. Utóbbit pl megszerezhetnéd bölcsiben, oviban való önkénteskedéssel.
2020. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Hármas köszi az infókat, kettes, pedig valahogy megadják, több távoli ismerősöm is kint van jelenleg 19 évesen.
2020. máj. 2. 22:58
 5/35 anonim ***** válasza:
57%
A legtöbb au pair ügynökség feketén visz ki. Gondolom nem szeretnél egy szövetségi börtönben ülni miután elkaptak, a kitoloncolásod és kitiltásodig.
2020. máj. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Utolsó, vízum kell beutazáshoz vagy esta, jelen esetben vízum, anélkül már be se engednek. Nem hinném, hogy feketén vinnének ki mert mint említettem be sem engednek, és nem hinném hogy így hagynák ezeket a cégeket csak úgy működni, már rég nem is lehetnének.
2020. máj. 2. 23:01
 7/35 A kérdező kommentje:
Most néztem meg, J-1 vízummal lehet kijutni au pairként amerikába. Na de amit említettetek ti is, ez még nagyon a távoli jövő, köszönöm szépen mindenki válaszát! Esetleg írhatna olyan, akinek személyes tapsztalata van! Milyen volt, egy kicsit mesélhetne! :D
2020. máj. 2. 23:04
 8/35 anonim ***** válasza:
95%

Nem voltam au-pair Amerikában de szinte biztos vagyok benne, hogy megvan a módja, hogy kijuss, ha az az álmod. Ne hallgass arra aki le akar húzni, hogy az lehetetlen. Már miért lenne az?

Csak tegyél meg mindent az oda vezetö úton, ami szükséges, pl azt írta valaki elöttem hogy kell több száz óra tapasztalat, hát akkor készülj, dolgozz, önkénteskedj gyerekekkel, óvodában, bölcsiben. Tanuld az angolt ezerrel, gyakorold, nézz angolul filmeket. Nincs az olyan messze.

Sok sikert.

2020. máj. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
15%
A feketén visznek ki anbyit takar hogy ESTAval mész ki de úgy nem dolgozhatnál meg csak 90 napig maradhatsz. Mivel bébiszitterkedéste nem kapsz vízumot legálisan nem mehetsz ki.
2020. máj. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, nem szoktam bunkó lenni itt gyakorin senkivel, de azt kell mondjam, hogy egyáltalán nem értesz a dolgokhoz. Felmentem a weboldalukra, részletesen átnéztem mindent, J1 Vízummal lehet kimenni au pairként az USA-ba. Itt nincs semmi illegális! 1 évig lehet tartózkodni ezzel a vízummal ott, tehát ha én meghaladom az 1 évet, akkor az büntetendő, és kitoloncolnak. Na de arra az 1 évre ottmaradhatok legálisan! Olyan meg nincs hogy arra megadják, mit említettem több távoli ismerősöm is azzal van kint jelenleg az USA-ban. Nem vagyok velük beszélő viszonyban, csak tudom róluk.
2020. máj. 3. 11:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!