Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Román éjszakai vonat mennyire...

Román éjszakai vonat mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Budapest-Craiova útról lenne szó (tudom, hogy Craiova Romániában is a legputribb hely, most nem ez a lényeg), éjszakai vonat az egyetlen opció, és jó lenne minél olcsóbban megúszni - ergo a legjobb/legolcsóbb a (gondolom termes) ülőkocsi lenne (el tudok aludni ülve is, tehát a kipihentség az most más kategória), viszont talán érthető, hogy okkal félek, nem akarják-e bizonyos elemek megkönnyíteni a zsebem és a hátizsákom. Mennyire biztonságosak ebben a tekintetben a román éjszakai vonatok?
2022. nov. 22. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Így nem tudom, aki volt az hálókocsiban utazott, teljesen biztonságosan, viszont fél napos késéssel érkezett.
2022. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9%

Éjszaka vonaton még nyugat európában is veszélyes, nemhogy Romániában.

Én biztos nem mennék .

2022. nov. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Én utaztam már Romániába éjszakaival nem egyszer, az ég világon semmi veszélyes nem volt benne. Én hálókocsiban utaztam, így arról tudok nyilatkozni, ott egyáltalán nem féltem, hogy meglopnak, de ez szerintem az egész vonaton így van, nem kell ennyire túlmisztifikálni, ugyanúgy emberek utaznak ezen is nap mint nap. Ha félted az értékeidet tedd egy kistáskába, amit magadnál/a hátad mögött tartasz. Úgy emlékszem az ülőkocsi fülkés egyébként.

Az egyetlen kellemetlenség tényleg az volt, hogy szinte kivétel nélkül késtünk.


A 2. válaszadó pedig nem tudom utazott-e éjszakai vonaton, én többször is, több országban is, köztük Romániában vagy pl. Szerbiában. Egyik sem volt veszélyes.

2022. nov. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Nem veszélyes. Az értékeidet persze tartsd magadnál, a lopás nem ismeretlen dolog e vonatokon sem, de ugyanúgy előfordul a körúti villamoson vagy a müncheni Railjeten is, nem román és nem éjszakai specialitás. Mindezt úgy írom, hogy Horvátország és Szlovénia kivételével már minden környező országban utaztam éjszaka.
2022. nov. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!