Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Valaki utazott már a Royal...

Valaki utazott már a Royal Caribbean hajóján?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Valaki utazott már itt ilyen óceánjáróval nyaralásképp? Vagy valamelyk ismerőse esetleg? Már régóta szeretnék kipróbálni egy ilyen monstrumot, hihetetlen szép a kinézetük. Ahogy elnézem a legtöbb út, Floridai indulás és érkezéssel van. Valaki esetleg tudna róla írni, hogy hogyan működik ez az egész? Köszi.



nov. 24. 09:27
 1/4 aHermann ***** válasza:

Szia!


Mi nem RCL társasággal utazunk, de már voltunk óceánjárókon. Összességében nagyon klassz. Egy ilyen hajón minden van, étkezésed megoldott, emellett majd minden nap máshol köt ki, és ha van kedved felfedezheted a helyet.


Hajótársaságonként eltérő, hogy mi, hogyan van benne az árban. Még hajótípusok között is van eltérés.

Alapvetően a büfééttermi étkezést tartalmazza az ár italokkal (az italoknál már lehet eltérés), a medencehasználatot, bizonyos színházi előadásokat, csúszdákat.

Ha több élményelemes hajón vagy a víziszínház, a gokart, a szörfmedence, a minigolf, a spa, a bowling, stb. feláras.

A büfééttermen kívül az italokért szintén extrán kell fizetni, de vehetsz italcsomagot.


Nagyobb hajón több az élményelem, de jóval több az ember is, a legtöbb kabin több személyre van belőve. Míg uaz a kabinméret egy régebbi hajón (akár csak 4 évesen) csak 2 személyes volt, most a kanapé már a 3. ágy, és van egy lenyitható 4. ágy is. Ezt is kalkuláld bele.


Nem biztos, hogy csak a Royal Car. társaságot érdemes nézni, mert hasonló monstrumjai vannak pl. a Norwegian Cruise Line-nak (Norwegian Viva, Prima), az MSC-nek, a Celebritynek, a Costanak stb.


A karibi térségbe nem csak Floridából vannak hajók, főleg más társaságoknál, hanem La Romanaból, Martiniqe-ről, stb. Van ami nem is érinti az USA-t, ami az ESTA változás miatt nem is biztos, hogy gond.


Mindenképp a karibi térségben akarjátok kipróbálni a hajózást? Vannak utak a téli időszakban Seychelles környékén, Távol- és Közel-Keleten, emellett a nagy hajók a nyári szezonra átjönnek Európába és az európai társaságok hajói itt csinálják a körutakat.

Mi most a szezon végén Palmába láttuk a Norwegian Primat, és Barcelonában a Norwegian Vivat és az MSC World Europat. A Royal Caribbean Symphony of The Seas hajója is átjött nyárra Európába.


Ha a hajót és a szolgáltatásokat akarod élvezni, érdemes olyan utat nézni, ami esetleg több napot van a tengeren, pl. pozíciónáló utak (Karibi-térségből átjön Európába).

Alapvetően úgy néz ki egy 1 hetes hajóút, hogy van 1-2 tengernap, amikor egész nap hajózol, a maradék nap reggel kiköt este megy tovább. Eltérések vannak a különféle utaknál.


Ami árral hirdetik az utakat, az mindig belső kabin, annak a duplája is lehet egy erkélyes kabin.


Mi alapvetően igyekszünk a főszezont elkerülni, mert olcsóbb a hajó, és ne legyenek sokan, hogy az élményelemeket jobban tudják használni a gyerekek. Most is volt olyan, hogy a végén kijöttek a játszóházból, mert sok lett a (kicsi)gyerek.


A hajótársaság mindent megszervez neked, ha kéred, de meg is kéri az árát. Mi a kikötőbe jutást magunk szervezzük, mert jóval olcsóbb, és van, hogy összekötöm egy extra városnézéssel.

Pl. a mostani útnál a repjegy+transzfer, a hajótársaságnál 2x többe került volna, mint maga a hajóút. Sokkal olcsóbban megoldottam, pedig még Bécsig el is kellett jutni, és uazzal a géppel mentek a hajótársasági szervezésűek is.


Szintén magunk szervezzük még kikötői napokon a kirándulásokat. Szeretek ezzel pepecseli, és így sokat lehet spórolni, és nem vagyunk a csoporthoz kötve. pl. mi most kényelmesen saját szervezésben Cinque Terrét fedeztük fel figyelemmel az indulási időre nem egész 50 euróból, uaz a túra a hajónál szorosabb tempóval bő 500 euró lett volna. (Nem elírás.)

Amúgy elnézve a mostani útnál, nagyon sokan, inkább maguk szervezték meg a városnézést, minthogy a társasággal utazzanak.

Amikor a Kanári-szigeteknél hajóztunk sokan kikötés után nyargaltak a tengerpartra.


Férjemmel meg is beszéltük, hogy a kisebb, szintén teljeskörű szolgáltatásokat nyújtó hajó jobban tetszett nekünk, mint a nagyobb monstrumok, azzal hogy szupik ezek is, de jobb egy kisebb hajó.


Amúgy hasonló kérdésre válaszoltam korábban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__egyeb-kerdesek__12382..

nov. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes leírást.


Az európai utakat én is néztem, nyárra elég sokat hirdetnek, akár a Spanyol és Francia partoknál, vagy Görögország körül. De megnézem majd a további hajótársaságokat is, amiket írtál. Kimondottan az USA indulás nem érdekel, engem kifejezetten a hajó érdekelne. Egy ilyen igazi gigászi óceánjárót szeretnék egyszer kipróbálni, tőlem hajózhat bármerre.


A városnézéseket mi is inkább egyedül csinálnánk, minket úgyis jobban leköt egy séta a városban, meg egy fagyi vagy süti, mintsem loholni egyik turista helyről a másikra.


A kiutazást is inkább magunknak néznénk, mondjuk egy Barcelonába, repülővel, majd onnan le a kikötőbe. Még lenne is idő mindkét nap várost nézni.


Azt néztem, hogy italokra érdemes csomagot váltani, mert az étel az bőséges alapból is, meg majdnem minden helyre érvényes, de az italokhoz azért nem árt a csomag.


Köszönöm szépen a leírást, megnézek minden opciót :)

nov. 25. 14:39
 3/4 aHermann ***** válasza:

Szia!


Ha hajó érdekel, akkor itt egy lista, hogy melyek jelenleg a legnagyobbak. Most januárban már az Icon of The Seas lesz a legnagyobb, a karibi térségben hajózik majd.


[link]


Italcsomagnál azt kell mérlegelni, hogy mi van benne az árban, és mennyit isztok.

Akivel mi utaztunk/utazunk ott a büféétkezéseknél az üdítő, folyóbor, sör, tea is benne van az árban.

Ha kiköt a hajó, mi sokszor egész napos kiránduláson vagyunk, ha esetleg félnaposon akkor is van nyitva büféétterem, ahol lehet inni is csak (a múltkor egy társaság beült csak sörözni...). Nekünk a gyerekek miatt kényelmesebb a büféétterem, így azt a néhány extra italt amit fogyasztottunk egyszerűbb volt simán utólag fizetni, mint előre italcsomagot venni.

nov. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.


Igen, nézegettem már a méreteket, jelenleg, ahogy láttam, az Oasis az, amit nyárra idehoznak. Legalábbis azt írják, meg van egy 16 napos a Harmony-val, ki Texasból Barcelonába. Az még érdekesnek hangzik, bár az azért húzós lenne össz árban :D


Az italokra mi leginkább csak azért fizetnénk be, mert esténként nyaralás alatt szeretünk 1-2 koktélt inni, aztán 1 hét alatt 2 főra az a napi 2-4 koktél, szerintem lenne annyi, mintha egy ital csaomagot vennénk. Akkor meg nem kell agyalni semmin.

nov. 25. 19:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!