Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tényleg "luxus" évente 4-5x...

Tényleg "luxus" évente 4-5x elutazni rövidebb időre, plusz 1-2 hét hosszabb időre?

Figyelt kérdés

Megkaptam rokonoktól, hogy mekkora luxus ez, meg ki engedheti meg ezt magának stb. Nem cigizek, iszok, nincs semmilyen egyéb káros szenvedélyem, nincs hitelem.


Eleve "budget" utazásokat szervezek, nem 5*-os hotel és társai.


Véleményem szerint 2-3 havonta egy 3 napos városnézés azért csak férjen már bele az ember életébe.


Mi a véleményetek?



2023. okt. 7. 16:45
A kérdező szavazást indított:
igen, itthon ez luxus
nem luxus
mindenki másra költ
32 szavazat
1 2
 1/15 anonim válasza:
87%

Nem, én kamionozok, és családdal kb évente 3-4x utazunk együtt.

Idén voltunk spanyolba, skócia, olasz, és jövőhónap dubai(ott sajna csak 4 nap)

2023. okt. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Egy átlag évben minimum 50 napot utazom, nem érdekel, hogy ki mit gondol, hálisten a rokonságom normálisabb annál, semmint hogy megjegyzéseket tegyen arra, hogy mire költöm a pénzem.
2023. okt. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos a magyar viszonyok között ez luxusnak számít. Én többek között azért lépek le az országból, hogy ne legyen az.
2023. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Mi januárban 4 napot kettesben, júliusban 1 hetet a gyerekekkel, október végén megint 4 napot kettesben utaztunk, utazunk külföldre, aztán decemberben kimegyünk Pozsonyba a gyerekekkel az adventi vásárba. Sajnos, a mai Magyarországon az utazás luxus. A szüleim, akik nem tehették meg ugyanezt, mindig kérdezik hogy nincs-e jobb helye a pénznek, meg hogy minek annyit utazni. Amikor kettesben megyünk, 300 ezer környékén kihozzuk a 3-4 napot, ami nem vészes. Más simán elcigizik, eliszik ennyit. Inkább élményekre költünk, azokat nem veheti el senki.
2023. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább időben luxus, mint pénzben. Persze, egy-egy hosszú hétvége nem a világ, sem időben, sem pénzben, de nekem pl. idén csak 1 hét nyaralás + 1 hosszú hétvége jött össze (mi a hétvégék felén is dolgozunk:( ) Remélem, a jövő évem jobb lesz...
2023. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem luxus lenne. Szeretnek utazni, jó lenne több világot látni. De még 3 napra 2 főnek apartman bérlés 30 ezer + adó. Ennyit nem vagyok hajlandó kifizetni azért, hogy valahol fürödjek, aludjak és telefont töltsek. Mert nem az apartmanban szeretnék lenni, hanem a megyét körbe járni.

Akkor inkább buszos 1 napos túra utak. Azokat imádom. Bp indulás hajnalban, késő esti érkezés és gyönyörű helyek.

2023. okt. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Akinek van rá pénze, annak miért lenne luxus.
2023. okt. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha luxus alatt azt érted, hogy anyagilag nem engedhetik meg maguknak az emberek, akkor igen, a felmérések is igazolják, hogy a lakosság 40%-a semmilyen nyaralásra nem tud elmenni.
2023. okt. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
En pont ugy vagyok, mint 5-ös. Sokkal több szabira lenne szüksegem, mint ami van.
2023. okt. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nagyon sok ember nem engedheti meg magának még az évi egyszeri utazást sem, nemhogy annál többet. Részben mert keveset keresnek, részben, ha van akkor másra kell és olyanok is vannak, akik inkább másra költik helyette.


Sokan nem is vágynak az utazásra, mások csak nem hiszik el, hogy összejöhet nekik, ezért nem is keresik igazán a lehetőségeket. Így pláne nem ismerik azokat, amik beleférhetnének nekik.

2023. okt. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!