Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi pénz kellhet szerintete...

Mennyi pénz kellhet szerintetek egy világot bejáró utazáshoz?

Figyelt kérdés
Vannak ezek a youtuberek, akik a világ összes országába ellátogattak. Nyilván nekik ez egy bevételi forrásuk, de mennyi pénz kellhet vajon egy ilyenhez? Backpacker-ként, nem luxus körülmények között.

2023. szept. 23. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A szinte semmitől a milliárdokig bármennyi. Pl nem mindegy hogy stoppolsz vagy első osztályú jegyed van repülőre. Nem mindegy hogy sátrazol vagy hoteleket látogatsz. Stb.
2023. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ahogy írtam " Backpacker-ként, nem luxus körülmények között "
2023. szept. 23. 16:32
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Azért a semmit kicsit kevesellem, mert a világ bejárásához azért kontinensek között is utazgatni kell, amihez néha elengedhetetlen a repülő, ami ilyen esetekben nem két fillér. Észak-Amerikába már szerencsésebb esetben párszázezer forintból el lehet repülni, de még onnan is el ell jutni valahogy Közép- és Dél-Amerikába, az sem úgy megy azért, hogy stoppolsz egyet, Ausztráliáról pedig mèg nem is beszéltünk...

A többi, kisebb szigetországot is el kell érni valahogy, pl. Ázsia, Karib-térség környéke hemzseg az ilyenektől, és a hajó sincs ingyen, már ahol megoldható, a többinél meg marad ott is a repülő.

A szállást is van, ahol ki lehet hozni szinte ingyen (sőt, elalhatsz egy padon is konkrétan, teljesen ingyen), de ez függ az éghajlattól, az adott ország kultúrájától és persze törvényeitől is, mert biztos van, ahol elvisz a rendőr, ha közterületen héderelsz.

A kaja is kerül valamennyibe, az sem elhanyagolható, mert pár napig elvan az ember silány ételen, de hosszú távon az sem megoldás.

Nem is kell nagyon messzire menni, Izlandon mondjuk már a szállás és a konzervkaja is súlyos százezrekbe kerül pár napra is.

Tehát a konklúzió, hogy a pontos összegről elképzelésem sincs, de ha már Európán kívül is szét szeretne nézni az ember, és nem csak Thaiföldön akar egy hostelben tunyulni heteket, akkor szerintem milliós nagyságrendnél kezdődik.

2023. szept. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Benne vagyok egy pont ilyen utazókat gyűjtő FB-csoportban, azt hiszem a legalacsonyabb becslés 200-250e USD körül volt, de ezek a tagok azért főleg a saját nyugati országaikban is legalább erős felső-középosztálybelinek számító emberek voltak, és a költségek nem elhanyagolható részét a legnehezebben és legdrágábban elérhető 10-15%-nyi ország tette ki. Egyszerűen lehetetlen több ezer dolláros ár alatt megúszni olyan helyeket, mint Líbia, Szomália, Kiribati és társaik még csak néhány napos utakra is, már ha a fizikai ott tartózkodáson kívül esetleg mást is szeretnél csinálni. Plusz egyszerűen a legtöbb ember egy idő után rájön, hogy élményeket kell gyűjteni, nem országokat, az pedig drágább biznisz tud lenni, bárhol is jársz.


100-120 országig probléma nélkül el lehet jutni "reális" árakon, tehát mondjuk 100$ alatt tartva az összes útra vetített napi átlagköltést repjeggyel, vízumdíjakkal, hasonlókkal együtt. Ami a magyar keresetek mellett nyilván csak a felső 20%-nyi keresőnek reális, de ez a mi gondunk, nem a világé.

2023. szept. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még a #4-hez hozzátenném, hogy a kiindulási szám nyilván egy élethosszi becslés, jelentős számú repüléssel és hazatéréssel. Ha te hajlandó vagy éveket feláldozni az életedből és totál kiégve végigrobogni a 193 ENSZ-tagállamon, akkor lehet kevesebb is a végösszeg. Minden a stíluson múlik, Budapesten is képesek putris nyugatiak napi 5000Ft-ból tengődni, mások pedig szintén hátizsákkal érkezve tizenötször annyit költenek.
2023. szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért a "világ bejárása" ezzel a céllal, szerintem elég csekély számban fordul elő. Normális ember hamar rájön, hogy utazni az élményért lehet, nem az országok számának növelése céljából.

És a költség drasztikusan változik az utazás módjától, céljától. És a hozzáállás is.

2023. szept. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
65%

Én tudok neked személyes példát mondani idei év elejéről. Elmentem Németországba, Londonba, Franciaországba, Spanyolországba, Portugáliába, Azori-szigetekre (Portugáliához tartozó szigetcsoport), majd vissza Portugálián át Spanyolországba, majd Mallorcara (Spanyolországhoz tartozó sziget), majd innen Németországba, Csehországba, és Szlovákián át Magyarországra.


Körülbelül 80-100 napot utaztam, főleg repülővel és busszal, 1 vagy 2 nap autót is béreltem, többnyire egészséges kajákat vettem boltból, de volt, hogy naponta többször ettem Taco Bell-ben. Többnyire 8-8.5 értékelésű vagy afölötti hostelekben szálltam meg.



1-1.2 millió forintba került azon a színvonalon. Igaz off-season.


De azóta egy hátizsákkal campingeztem 9-10 hetet (ami folyamatban is van), és kaján kívül kb 0 forint. A telefonszámlát fizetem, és kb annyi. Meg varrókészletet, pici 1 eurós lámpát vettem, vagy ilyesmiket. Szóval ha sosem főzöl, és elvetemülten jó túlélő vagy (akár városban vagy azon kívül), akkor reálisan havi 90 ezer forint kijössz egy teljesen kiegyensúlyozott étrenddel nagyjából paleo vagy keto stílusban. Nyílván a helyi áraktől függ, meg tőled.


Amúgy sok sikert kívánok neked. Én viszonylag elvetemült utazónak, nomádnak tartom magam, és ha te is ilyen vagy, akkor buzdítalak, hogy vágj bele, aztán kitalálod. De készülj fel, hogy vannak helyek még Európában is, ahol egy folyékony/közel anyanyelvi szintű angoltudással is mutogatnod kell.


( Én tudok közel anyanyelvi szinten angolul, meg mellette társalgási szinten németül és spanyolul. Meg a hobbim (?mániám) a nyelvészet meg kulturális különbségek és hasonlóságok. )

2023. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

#7 vagyok


Bocsi, most látom, hogy nem pont válaszoltam meg a kérdésedet. Ha az egész világot be akarod járni, ahhoz idő kell, ami alatt akár még dolgozhatsz is.


De ha mindenképp úgy számolsz, hogy 0 bevételed lesz végig, és otthon költségeket nem számolod, akkor szerintem egy napi formula lehet mondjuk:


10 ezer forint/nap +

20 ezer forint/ország.


Ez lenne 4 millió forint az országokra, plusz naptól függően a többi. Mondjuk 200 ország 400 nap, az 8 millió forint lenne, ha jól számolom. De ez egy felülkalkulált összeg. Szinte bármelyik európai országban el tudsz ebből lenni naponta, de szerintem szinte az összes többi országban sokkal olcsóbban jössz ki ennél. Annyi, hogy van valahol vízumdíj, meg közbejöhet valami.


Remélem hasznos a válaszom.

2023. szept. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7-8, már csak az a kérdésem, hogy azon túl, hogy elmondhatod, hogy 80-100 napot tartózkodtál a nevezett országokban, mit csináltál? Mert hogy egy ilyen ultrabudget költségvetésbe belépődíjas látnivalók, éttermek, vezetett programok, szórakozóhelyek nem férnek bele az nyilvánvaló.


Biztosan sokat sétáltál és pár piacra is beugrottál nézelődni, az is valami.

2023. szept. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
50 usd/nap atlagban, annak semmi ertelme hogy pl Indiaban, Kinaban, Indoneziaban stb eltoltesz par napot, ezt az idiota pecsetgyujtogeto barmok csinaljak. En eddig 29 europan kivuli orszagban jartam es ez tobb mint ket ev (majdnem 700 nap) utazast jelentett, nem egyben. Egyben 7 es fel honap volt a leghosszabb par azsiai orszag az 3.5 millio forintba kerult pl Kina nem olcso sot ma mar semmi sem olcso es szar a forint is.
2023. szept. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!