Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt érdemes Norvégiáb...

Mennyi pénzt érdemes Norvégiába vinni?

Figyelt kérdés
Tervezünk egy Norvég utazást, de nem tudjuk, hogy mennyi költőpénzt vigyünk. Mennyit érdemes vinni? Kb hány norvég koronába kerül egy palack víz, zsemle, meg ilyen élelmiszerek?

#utazás #pénz #Norvégia #Norvégkorona
2023. jan. 9. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

1. Numbeo.com (azt ugye tudod, hogy minden iszonyat drága?)

2. Kártyával bárhol lehet fizetni, úgyhogy ott lehet veletek az összes pénzetek.

2023. jan. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom melyik a drágább, Izland vagy Norvégia, de ott még a Dániában élő, elég jól kereső tesóm is spórolt a kaján. Ráadásul augusztusban is kb 15-17 fok van.
2023. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2023. jan. 9. 20:12
 4/14 A kérdező kommentje:
Amúgy Magyarországon is spórolni kell, szóval mindegy hogy hol vagy.
2023. jan. 9. 20:14
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
Én kétmilliót biztosan vinnék a helyedben. De tudod én az a fajta vagyok, aki ennél sokkal értelmesebb úticélokat tudok ennél jobb árban.
2023. jan. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Mi régebben voltunk Norvégiában már akkor is el voltak szál a az árak hát meg most. Úgyhogy sokat
2023. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

Saját tapasztalat (Oslo):


Egy kétszemélyes halas tál - semmi faxni, csak friss sült hal, füstölt lazac, sült krumpli, tojáskrém, saláta - két kóla, két ásványvíz, két csokis süti. Na ez volt majdnem 30.000 és ez a covid előtt volt, szóval ez azóta már tuti drágább.


Két tál Lapskaus (ilyen gulyásszerű egytálétel) nekem csirkéből, páromnak borjúból, két pohár sör, két ásványvíz: dirr, máris 25k-val lettem vékonyabb. Cserébe az a kaja, te jó ég :D


Bor: felejtős, szarvasgomba árban van.


A 0.33-as ásványvíz simán 1200 forint körül van.


És a vicc: voltunk mekizni, ott egy bigmac menüre és egy bigtasty menüre (tehát 2 közepes menüre) és két majonézre, 11.000 forintot hagytam.

2023. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon drága, de nekem szerencsém volt mert piszok olcsón kifogtam egy jó négycsillagos szállodát félpanzióval, így alig kellett költeni.
2023. jan. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Norvégiában nem, de Dániában voltam 2 éve, 1 főre ilyeneket fizettem:


Reggeli 2 db péksüti, 1 kávé 5500 ft egy pékségben

Vacsi étteremben: hal, krumpli, saláta, víz, 12000 ft

Ásványvíz egy palack 1200 ft, Snickers 800 ft, estére egy kis gyümölcs 3000 ft

Szóval egy főre kb napi 22e ft volt a kaja, és ez Dánia, és 2 éve.


Norvégia drágább Dániánal és eltelt 2 év, mindenhol felmentek az árak.

2 főre szerintem Norvégiába jelenleg napi 50 ezerrel alsó hangon számolj.


Norvégia nem az az ország ahol majd egy kis zsemle vízzel spórolsz szerintem, de te tudod.

2023. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Kései Sirató ***** válasza:
87%

Csak egy kis kiegészítés:

Nem érdemes túl sok készpénzt váltani, jobb ha bankkártyával fizetsz, mert az országban annyira elterjedt a bankkártyás fizetés, hogy a nagyobb címletekből nem tudnak egyáltalán visszaadni.

2023. jan. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!