Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan tizennyolc...

Vannak itt olyan tizennyolc éven aluliak akik külföldre járnak suliba, vagy külföldre költöztek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Romániába jártam, de eljöttem, mer untam a nagy románságot!
2010. szept. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

15 évesen kijöttem anyámmal Angliába.Itt érettségiztem le,és jelenleg is itt kint tanulok..

19/F

2010. szept. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
és mesélnétek a sulirol hogy mi hogy van miben különbözik miben rosszab? vagy aki nemjárt magyar o.-ra suliba az cs hogy milyenek a kinti sulik előre is köszi
2010. szept. 18. 20:26
 4/15 anonim ***** válasza:
az tök jó
2010. szept. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

"és mesélnétek a sulirol hogy mi hogy van miben különbözik miben rosszab?"


Hát én még a 80-as években jártam a román suliba, eleinte egész jó volt, mert Csaucseszku megvette a Dallast meg mindenféle nyugati filmet, meg a suliban is sokat tanultunk az amerikai kultúráról, persze csak azért, hogy felismerjük a "kapitalista ördögöt."


De aztán 1985-ben elkezdődtek a gondok, mert Csaucsau spórolni kezdett, hogy ki tudja fizetni a sok kölcsönkért pénzt az USÁ-nak. Eleinte csak kevesebb kaját kaptunk a menzán, "hogy legyőzzük az elhízást!", de aztán azon kaptuk magunkat, hogy sz@rízű ételekért, és állott Dacia-benzinből készült sütőolajért állunk sorba 86 januárjában a hóban!


Végül 2 hétre rá sikerült visszajönnöm Magyarországra, Kádár apánk szárnyai alá, ahol aztán dőzsölés volt a román állapotokhoz képest!

2010. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok...

Teljesen más az oktatás otthon mint itt kint..Én egy college-ba jártam ahol csak külföldi diákokkal jártam egy osztályba akik angolul akkor kezdtek tanulni.Én egy szót sem tudtam angolul..Az osztálytársaim többsége brazilok,lengyelek,pakisztáni,és volt afgán osztálytársam is.. Főkép angol órám volt,meg matek..Mivel otthon elég erős a matek oktatás itt nem volt csoda,hogy jeles lettem belőle,mert eléggé könnyű volt..Én külön tanultam (anyám erőltette,de megérte) angol történelmet volt sport órám is mert focizok.. A suli is teljesen másképp néz ki mint otthon.Eleve az volt fura,hogy körben ültünk és köztünk ült a tanár akit tegeztél..(itt nincs magázás) szünetekben internet használat van,Van dráma terem is aki esetleg énekelni,színészkedni akar(én másért jártam oda a haverokkal:) Többnyire a pályán vagy az X.Box teremben szoktam lenni..Ami nekem bejött a bejárási idő..Hétfőn egész nap bent kellett lennem.Reggel 9-től este 5 -ig..De kedden és pénteken nem kell suliba mennem.szerdán délelőtt és délután is kellett mennem,és csütörtök is rövid nap..Most szakmát tanulok,és hasonló a iskolai bejárásom..Könnyebb a suli itt kint mint otthon,mert csak azt tanulod amiből vizsgát akarsz tenni..Csak azt a tárgyat vettem fel..Nem beszélve arról,hogy a 4 év alatt sokkal többet tudok angolul mint aki otthon tanult éveken át..Ezt nem dicsekvésből mondom,de sokat jelent,hogy csak angolul tanulsz angoloktól..

19/F

2010. szept. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: mi tök jó?

Utolsó:köszönöm



Ja és aztis hoyg miben jobb meg minden pici apróságot irhattok hoyg hoyg vannak az osztáylok hány éves korig van suli hány éves kortól kezdődig, a menzáról stb

és tényleg vannak legmenőbbek meg a legszebbek meg uyg mint a filmekből filmekben mi igaz és mi nem?

2010. szept. 18. 20:58
 8/15 anonim válasza:

úúúúúúúúúúúúúúúú,

ilyenkor mindik eszembe jut hogy deútálom én ezt az országot, ahol eddig még 1 jó napom nem volt az iskolában,

egy retkes iskolába a járok egy csomó tróger gyerekkel, akik csak nagyképűsködni tudnak, közben meg sík hülyék, és csal baromságokat tanulunk, pl Magyar órán ilyen h_lye b_zi lezbikus költökről tanulunk akik irtak vmi idétlen verset, 1000 évvel ezelőtt, és akk ez most má nagyszám, kinem szarja le már, sokmindenre fogom majd használni az életben, közben ami hasznos lenne aztmeg nem tanuljuk meg, emellet csak szopatnak, pl osztályfőnöki órán pluszba törit tanulunk.

2010. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem olyan mint a filmekben. Vannak idétlennek is akiket legszívesebben leütnél..vannak jó fejek is(én is az vagyok)Vannak akikkel jól tudok dumálni,és a haverjaim,de van akivel az elmúlt 3 évben egy szót sem váltottam..Egyedül én vagyok magyar.Én 15 évesen kezdtem a college-ba.Volt aki velem egy idős,de volt aki 17 éves volt akkor..vegyes,de kevesen vagyunk egy csoportban.(14-en) Ez azért van,hogy mindenki megkapja a kellő oktatást.A menzai étel teljesen más..Itt a suliban egy étterem van..Ki vannak rakva a kaják,külön vannak a vega ételek,és azok amiket mások is esznek..fogod a tálcát,választasz,majd fizetsz..Van kaja jegy is,de nem adják olyan könnyen..A kaja elég szar(általában az angol kaják szarok)így legtöbben ahogy én is otthonról visszünk kaját,és közösen esszük..

JA! itt kint 5 éves kortól kezdik a sulit.A legtöbb iskolában van kötelező egyenruha..nekem nem kellett ilyet hordani..16 éves korig kötelező a suli.De lehet tovább tanulni ha akar az ember.18 éves korig ingyenes,utána már fizetni kell(ez függ attól is,hogy ki minek tanul tovább)

A csajokról is írjak? A legszebbek a brazil lányok..Az angol lányok nagyon rondák,és már 16-17 évesen legalább 1 gyerekük van.Nem is foglalkozom angol csajokkal..A lányok szerintem nem sokban különböznek az otthoniaktól.A sok vakolat miatt alig látni az arcukat.Van aki qrvásan öltözködik,és van aki olyan mint a szürke egér..Itt is sok olyan csaj van akik tök egyformák..Paulo a haverom mondta,hogy sokszor csak a nevét kell megjegyezni a csajnak mert külsőre nem sokat változnak..

A fiúk is olyanok mint otthon..Elég sok idétlen srác van..

Annyi a különbség,hogy nem magyarul dumálnak..

A mostani suliban 3-an vagyunk külföldiek,az összes többi angol..Vannak páran akik annyira buták,hogy még a szájuk is tátva marad...A legtöbbnek az értelmi színvonala nulla..A lányok között is..nem is csoda ha felcsinálják magukat,és rögtön terhesek..

Mire vagy még kíváncsi? Most beszélő kedvem van

19/F

2010. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

huu köszönöm a választ... hátmost nagyon semmi kérdés nem jut eszembe de ha lesz irom amuyg meg bármit irhatsz... amit tudsz


Ja tényleg és szünetekbe tényleg midenki kiül a fűre meg uyg ottvannak?(mint a filmekben)?

2010. szept. 19. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!