Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Most miért utazik mindenki...

Most miért utazik mindenki úgy mint az őrült?

Figyelt kérdés
Sok ismerős arra hivatkozik, hogy jaj eddig a vírus miatt nem tudott menni, úgyhogy most ki kell utaznia magát. Ti erről hogy vélekedtek? Van aki pl.idén nyáton harmadjára van tengerparton. Én is voltam egy hetet külföldön, de ennyi. Nem éreztem azt vírus idején sem, hogy el lennék nyomva utazásügyileg, pláne a sok munka miatt időm se lett volna rá. A vírus miatt ennyire meghülyült mindenki, hogy most az összes megtakarított pénzét gyorsan elszórja?

2021. aug. 21. 23:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Mert senki nem tudja, hogy meddig teheti. Jön a mittudoménhanyadik hullám meg mutáció. Én amúgy soha nem megyek sehova.
2021. aug. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Én például nem megyek úgy szabira, hogy ne utaznék. Egyszerűen olyankor nem veszem ki.
2021. aug. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Jön a sokadik hullám aztán jön a sokadik enyhítés. Nem nehéz kitalálni, hogy jövő nyáron is ez lesz.
2021. aug. 22. 00:03
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Nekem pont úgy jött ki, hogy a lezárások előtt 2 héttel értünk haza, és abszolút felüdülésnek tűnt, amikor ~16 hónap után újra merhettünk külföldre menni múlt hónapban (2020 nyarát persze skippelve).


Akik túlnyomórészt 2019 nyarán voltak utoljára külföldön, azoknál nem nehéz megérteni miért extázisszerű a külföldre utazás szerintem.

2021. aug. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
Mi eddig is minden évben elmentünk 3-4 nagyobb utazásra meg több kisebbre. Tavaly is meg idén is a covid helyzet miatt ezt nyárra sűrítettük össze. Szóval nincs itt semmi megbolondulás csak átütemeztük a dolgokat.
2021. aug. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
28%
En a natha alatt is utaztam, most is utazom. A szabadsagom 100 szazalekat utazassal toltom, evi masfel honap.
2021. aug. 22. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
90%
Nem lesz jövő nyáron. Mo-on 2022 áprilisáig lesz ez a szemétkedés amit művelnek.
2021. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%

Én se értem. Ez inkább onzoseg, hogy egy bizonyos életszinvonalról (mert a kulfoldi, de sokaknak a belföldi nyaralas is azt jelzi), nem ohajtanak lemondani, még vilagjarvany eseten se vagy annak ujabb belobbanasahou valo hozzajarulas veszelye eseten se.

Pedig varhato atlageletkorunk idehaza is 70 sok év, így ha kimaradt volna 2 nyár, de ezzel es meg sok massal a virust vissza lehetett volna szoritani, akkor annyi ido lenne ezt potolni kesobb is.

Mi lemondtunk rola. Belfoldon is csak rokonok nyaralojaba, ingatlanaba mentunk. Raadasul tudja az ég, nem art sporolni se, a kozelunkben is van boven kirandulohely, latnivalo, strand.

masreszt utaztam sokat, 2 evet kihagyni nem vágja a lelkemet a földhöz, sőt, ha később végre kötetlenebbül lehetne menni, akkor még jobban megbecsülöm és kihasználom az utazasokat (példaul a tajat nezem, nem a mobilom, kiprobalok helyi eteleket olyat is, amire maskor fujjoltam...igaz a vuhani piacra gondolva ez jo sz@r pelda:-)

2021. aug. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Mi most rengeteget jartuk a Balaton-felvideket. Alapbol van itt egy nyaralonk amit a nagyszuloktol orokoltunk de mindig csak strandolunk. Annyi klassz taj van itthon is, amirol tokre fogalmunk sincs. Ok, elmentunk egy hetre Maltara, de tavaly is voltunk Szloveniaban. Persze be is vagyunk oltva. En ezzel az elj a manak hozzaallassal nehezen tudtam azonosulni.
2021. aug. 22. 17:38
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

Figyu, sokaknak pont a bezárások hozták meg azt a szemléletet, hogy megtanulják jobban értékelni a szabadságuk értékes módon való kihasználását. Rengetegen továbbá nem szenvedtek el anyagi megterhelést a covid alatt, a #maradjotthon életmód mellett, meg azért fel tud gyűlni egy kis lóvé.

" Annyi klassz taj van itthon is"

Na ez az amit sokan félreértenek. Van, akinek ez jön be. De van, akinek a kristálytiszta Adria, a kopár hegyekkel. Van akinek az Alpok vagy norvég fjordok, a nyáron is hűvös éghajlattal. Vagy a trópusok a totál más kultúrákkal, gasztronómiával. Ebben nincs semmilyen utálat a Szülőhaza iránt, egész egyszerűen ezeket nem tudja Magyarország. Amit a Hazánk tud, azt meg más országok nem. Csomóan egész gyerekkorukat a Balatonon töltötték, nekik az akkora élményt nyújt, mint egy budapesti lakosnak átbuszozni a Lánchídon kétszázhetvenötödjére. Szerintem alapvetően erről lehet szó.

2021. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!