Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Járt már valaki a Bora -...

Blau Kind kérdése:

Járt már valaki a Bora - Borákon? Mennyibe kerül oda utazni?

Figyelt kérdés

2019. aug. 21. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hűha, csak kíváncsi lettem, 2,2M a legolcsóbb repülőjegy és 2 nap alatt már ott is vagy...
2019. aug. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Megközelítés:

A nemzetközi repülőjegyed mindenképp a fővárosba, Papeetebe fog szólni. Tahiti Fa’a’ā repülőterére több légitársaság is indít járatokat, például a French Bee, United Airlines, vagy az Air New Zealand. Budapestről vagy Bécsből Tahitire időszaktól függően legkedvezőbb repülőjegyek általában 5-600.000 Ft/fő áron foglalhatóak illetékkel együtt, repülési idő kb. 20 óra (lenne, ha nem lenne minimum 2 átszállás). A legkényelmesebb megoldás azonban budapesti indulással egyértelműen az Air France járata, ami csupán két alkalommal áll meg: egyszer Párizsban, majd Los Angelesben egy úgynevezett technikai stop alkalmával. Az utazás időtartama így is nagyon hosszú, legalább 26 óra. Vélhetően fáradtan fogsz megérkezni 12 órás időeltolódással, ezért érdemes Tahitin néhány napot eltölteni, mielőtt tovább indulnál. Bora Borára nincs menetrend szerinti hajójárat, ezért oda is repülnöd kell. Egyetlen légitársaság indít napi szinten járatokat, az Air Tahiti. Retúr repülőjegy vásárlásra is van lehetőség, azonban ha már olyan messzire repül az ember, érdemes több polinéz szigetet is meglátogatni. Erre találták ki az Air Tahiti Pass szolgáltatást. Különböző kategóriájú bérletek közül választhatsz, amivel a csomagban elérhető egyik szigetről a másikra repülhetsz fix összegért. Tahiti főszigetétől, Papeete fővárostól, ahová a nagy nemzetközi járatok is érkeznek, még további 45 perces belső járatos repülővel érhető el Bora Bora szigete. Ezen járatok oda-vissza összes adóval illetékkel szezontól függően 130-150.000 Ft/ fő ártól már foglalhatóak. Reggel általában 7 órakor indul az első járat Papeetéből, vissza pedig a legutolsó általában este 6-kor jön. Naponta többször is van járat, nem csak ezen két sziget között, hanem BORA-BORA-ról még más szigetek is közvetlen elérhetőek, mint Huahine, Moorea, Raiatea, vagy a távolabbi Tuamotu szigetek közül Rangiroa, Tikehau, Manihi, Fakarava, vagy a még távolabbi Marquisas szigetek is. A Bora Bora Pass, amit mi is megvásároltunk felhasználható Moorea (szerintünk a legszebb!), Huahine, Raiatea, Bora Bora és Maupiti szigetére. Így lehetőséged van 5 különböző helyet is meglátogatni. Ár-érték arányban sokkal jobban megéri, mintha sima retúr repülőjegyet vennél.


Transzfer, közlekedés: A fősziget legnagyobb települése a pár száz lelket számláló Vaitepe, ide érkeznek a külső nagy lapos szigeten lévő néhai USA katonai repülőtérről a Bora Bora-ra érkezők is, egy az AIR TAHITI légitársaság által üzemeltetett ingyenes hajójárattal csomagjaikkal együtt. Bora Bora főszigetén lévő szállásokhoz. Bora Bora Mai Tai hotel, Bora Bora Intercontinental Le Moana Hotel, Bora Bora Sofitel. (Azon utasok akik a külső koralnzátony melleti kisebb szigeteken lévő Bora Bora luxus szállodákat választják) mint pld. Bora Bora Intercontinental Thalasso,vagy St. Regis Bora Bora, vagy Bora Pearl Beach Resort, vagy Bora Le Meridien,vagy Conrad Bora Bora Nui Resort, vagy Four Seasons Bora Bora Resort (őket közvetlen a repülőtéri szigetről egyből a kiválasztott szállodához viszik gyorsjáratú kis motoros hajókkal, a csomagjaikkal együtt). Ezen külső kis szigetekről naponta többször is van motoros hajó járat Bora Bora főszigetére, Vaiatape városkába ahol több kisebb szupermarket, étterem, bank, posta, ATM található.


Szállás:

Bora Bora egy olyan hely, ahol nem érdemes a szállással spórolni. Ha már a világ másik felére utazol, gyűjts annyi pénzt, hogy valóban élvezd az ottléted. Amit mindenképp érdemes szem előtt tartanod, hogy a fő szigeten mindössze egy publikus strand, a Matira Beach található, ami ebben a kategóriában átlagosnak mondható. Ha valóban azt szeretnéd látni, amit a képeslapokon elképzeltél, akkor valamelyik atollon kell szállást foglalnod. Különböző nemzetközi szállodaláncok közül válogathatsz. Szerintünk a szigetcsoport nyugati felén lévő atollok szebbek, elszigeteltebbek és nyugodtabbak keleti oldalon fekvő társaiknál. Habár nagyon csábító lehet a víz feletti bungallow foglalása, én azt inkább Mooreán javaslom a gazdagabb élővilág miatt. A hotel vendégeiként ugyanúgy sétálhattok a festői mólókon a cölöpökre épült házikók között, mint az ott lakók. Mivel az atollon nincsenek boltok vagy külső éttermek, ezért célszerű teljes ellátással, de legalább félpanzióval foglalni. Mi próbáltunk ezen spórolni, azonban nagyon magasak az árak a hotelek éttermeiben. A főszigeten azonban elfogadható minőségű és árú ételeket tudsz vásárolni, viszont csak hajóval tudod megközelíteni. Néhány hotel napi szinten ingyenes járatokat indít a tíz perces távolságra lévő sziget kikötőjébe.


+a programok, de ez rajtad múlik


Ha bármiben tudok segíteni írj!

2019. aug. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó: Őszintén, összesen mennyiből jött ki az utazás?:D Mennyi időt voltál?

Tényleg megérte? Mit lehet ott csinálni azon kívül, hogy fürdesz/búvárkodsz?

2019. aug. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 6.500.000 forintba került. Mi nem spóroltunk. Ide mentünk nászútra. 6 éjszakát voltunk Bora Borán, és 2-t Tahitin. Nagyon megérte eljönni ide. Jóval olcsóbban is meglehet úszni, de mi így döntöttönk, hogy most nem spórolunk.

Rengeteg mindent lehet csinálni:

-sznorkelezés

-robogóval az egész szigetet be lehet járni

-Lagoon Service-nek vannak félnapos hajókirándulásai

-lehet ráját simogatni

-lehet cápával úszni

-lehet kajakozni

-„LE TRUCK" teherautóból alakított helyi busszal be lehet járni a szigetet

-JEEP Szafari kirándulásra is lehet menni


+olyan gyönyörű fehérhomokos tengerpartokat, kék óceánt és benyúló pálmafákat sehol a világon nem látni

2019. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
És mindehhez mennyi a bevételetek?:D Imádok utazni, szívesen költök rá, de 8 napra több, mint 3 millió forint... Az kemény. Bár biztosan gyönyörű. Most elgondolkodtam, hogy mennyi pénzt kellene ahhoz keresnem egy hónapban, hogy simán rábólintsak egy ilyen kiadásra:D
2019. aug. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

#5


9 napra mentünk. Éjszakában adtam meg.

A férjem 30.000 €-t keres havonta. Én 25.000 €-t.

2019. aug. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%

#7


Nem tévesztettem el a nullákat!

A férjem kivitelező. Én modell, színész és szertorna magántanár vagyok.

Luxemburgban élünk.

2019. aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Hat utolsó, továbbra is kételkedem benne, hogy ennyit keresnetek. Hollandiában élek, úgyhogy mondhatjuk szomszédok vagyunk, tisztában vagyok a fizetésekkel. Az általad leirtak fele is már a kimagasló kategóriába tartozik és igencsak ritka. Lehet hogy itt mások elhiszem neked, én nem.
2019. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Akkor nem hiszed el! Ennyi. Ettől nekem se rosszabb, se jobb nem lesz. Rengeteget dolguzunk, szóval ennyit keresünk.
2019. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

Hat ez a fizu tenyleg eleg hihetetlennek hangzik :) ha valoban ennyit keresnek, ahhoz kepest a 6,5 milla szinte apropenz nekik, akkor meg mar miert pont azon akartatok sporolni, hogy felpanzios vagy teljes panzios ellatast kertek a szallodaban.

Na de nem akarom bantani a valaszadot, mert ettol függetlenül az elso hsz-eben pazar leirast adott Bora-Borarol :)

2019. aug. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!