Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Latin-Amerika lakosai milyen...

Latin-Amerika lakosai milyen nemzetiségűnek tekintik magukat?

Figyelt kérdés
Nem az indiánokra gondolok, azok esetében egyértelmű, hanem a keverékekhez tartókra, akikben van európai, indián, esetlen negrid vér. Ők nagyrészt spanyolul/portugálul beszélnek (a maguk nyelvjárásával). Viszont milyen nemzetiséghez tartoznak? Ők is spanyolnak/portugálnak tekintik magukat, mint az anyaországbeliek?
2021. szept. 14. 21:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha saját országbeli nemzetiségűnek vallják magukat, elég érdekes, hogy attól függően a kolumbiai/perui stb. nemzetiséghez tartoznak, hogy a kontinenst miként osztották fel mesterségesen. Pl., ha egy terület Brazíliából mondjuk Argentínához kerülnek, akkor ők már argentín nemzetiségűvé vállnának?
2021. szept. 14. 21:23
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Ők a nemzetiség alatt nem ugyanazt értik, mint mi Közép- és Kelet Európában. Elsősorban az állampolgárság számít.

Kolumbiában, mindenki kolumbiai. A fehér, a fekete, az indián, a mesztic és a mulatt is. Ez így van minden más országban is.

Randizgattam egy itt élő brazil sráccal, és fel volt háborodva, mikor azt mondtam neki, hogy a romák nem magyarok. Szerinte ha magyar állampolgár, akkor ugyanolyan magyar, mint én, és rasszista vagyok. Képtelen volt megérteni az állampolgárság, és a nemzetiség közötti különbséget.

Nem kell egyébként messzira menni. Ha megkapod a francia állampolgárságot, automatikusan azt mondják rád, hogy francia vagy, és nem azt, hogy magyar, aki francia állampolgár is.

2021. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

"Szerinte ha magyar állampolgár, akkor ugyanolyan magyar, mint én, és rasszista vagyok"

én magyarként is így gondolom. Mo-n magyarok vannak, magyar állampolgárok. van aki fehér, van aki roma. de mindegyik magyar

2021. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Székelyföldön akkor próbáld megmagyarázni az embereknek, hogy ők románok, mert román állampolgárok :)
2021. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
#4 azért az kicsit más helyzet
2021. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Mégis mitől lenne más helyzet?

Magyarországon is vannak magyar állampolgársággal rendelkező szlovákok, románok, és vannak romák is, ami egy külön nemzetiség.

2021. szept. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
3-a válaszoló: Mondjuk sokkal inkább az tűnik rasszizmusnak számomra, ha azt mondod rájuk, hogy ők is ugyanúgy magyarok. Ők ugye romának tartják magukat (egyesek), viszont ha lemagyarozod őket, akkor lényegében nem ismered el az ős nemzetiségi identitásukat, ami szintén rasszizmusnak nevezhető. Például a külföldi magyarnak se esne jól, ha azt mondod rá, hogy ő is ugyanúgy román/szlovák stb.
2021. szept. 16. 12:37
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
#7 én meg sváb vagyok. és? magyar az állampolgárságom, tehát magyar (is) vagyok
2021. szept. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Látom alaposan eltértünk a kérdéstől :) Latin-Amerikában a nemzeti identitások többé-kevésbé az országhatárokkal együtt alakultak ki. Attól, hogy teszem azt egy costa ricai spanyolul beszél, biztosan nem fogja magát spanyolnak tekinteni. Egy brazil meg pláne nem portugálnak, nekik Portugália is nagyon más világ, ahol "furán" beszélnek portugálul :)
2021. nov. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!