Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Melyik biztosítónál érdemes...

Melyik biztosítónál érdemes utasbiztosítást kötni, és miért?

Figyelt kérdés

2016. jún. 23. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mire kell. Én sokat utazom, így olyan bankkártyám van amihez jár biztosítás, ha sokat utazol ezt ajánlom. Ha csak egy nyaralás erejéig kell, akkor én a telefontársaságoknál szoktam jó olcsóakat látni.
2016. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem európai egészségbiztosítási kártyám van.

3 évig érvényes. Ingyenes.

Így nem kell minden nyaralás / utazás előtt biztosítást kötni.

2016. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is az EU egészségbiztosítási kártyával utazom, mellesleg van egy rendes bankkártyám, amihez van biztosítás is. De mindenkinek van ilyenje a családban.

Innentől sosem kötünk semmire biztosítást, csak megyünk.

2016. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az EU-s kártya a semminél több, de messze nem versenyképes a rendes utasbiztosításokkal.
2016. jún. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdemes egy kalkulációt csinálni valamelyik biztositási oldalon, beirod, hogy hányan mentek, mikor, mivel stb, és kidobja neked az ajánlatokat, Te meg össze is hasonlithatod.

(én évek óta a Mapfret kötöm a Netrisk oldalán, akár az indulás napján is megköthető)

2016. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az EU-kártya nem utasbiztosítási kártya, hanem egészségbiztosítási. Ha pl. Spanyolországban üvegszilánkba lépsz és össze kell varrni, akkor ellátnak helyben, ingyen. De vannak esetek, amikor az sem elég jó: magyar síelő lábát törte a sípályán, jött is a mentő helikopter (magánvállalkozás), kérdezték h. milyen biztosítása van, mondta h. nincs csak EU-kártya, erre nem az 5 km-re fekvő kórházba vitték (annak nem volt szerződése az osztrák állammal), hanem a 60 km-re fekvő kórházba, ahol ingyen ellátták. A helikopterút viszont fél millió forintba került. Ha lett volna egy olcsó utasbiztosítása, akkor minden ingyen lett volna és még ingyen haza is szállítják Mo-ra és fizetik a kiesett munkanapokat is. Tehát az ingyenes EU-kártya sem mindig elég...

De ez csak az egészségügy része volt.

Mit csinálsz, ha estefelé egy részeg fejbe ver és elviszi a táskádat, útlevéllel, pénzzel ? Vagy bármi történik, a mentőkocsiban eltűnik a táskád és nyakláncod ?

Erre már nem jó az EU-kártya, csak az utasbiztosítás.

2016. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!