Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Milyen biztosítási fajták vannak?

Milyen biztosítási fajták vannak?

Figyelt kérdés
2007. máj. 25. 15:16
 1/9 anonim válasza:
100%
Autóbiztosítás, életbiztosítás (balesetbiztosítás), poggyászbiztosítás. Már amiket érdemes utazás előtt kötni.
2007. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Én az Atlasz biztosítót tudom ajánlani,ez egy teljes körű betegség baleset és poggyász biztosítás.Utazási irodákban meg tudod kötni személyi vagy útlevél kell hozzá,attól függ hova utazol.Három fajtája van napi 470,550,750 ft-os a különbség a térítések összegében van.Ja és ha gond van fizetnek is.Úgy működik,hogy a kötvényben van egy telefonszám éjjel nappal hívható magyar nyelvű,és ha baj van felhívod ,onnantól mindent ők intéznek.Tehát neked a helyszinen 1 ganyi vasat sem kell fizetned,ellentétben sok más biztosítóval szemben.Az E115-ös nyomtatványt nem ajánlom ott neked kell fizetni a helyszinen már ha van miből aztán a pénzed majd valamikor megkapod.
2008. jan. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
85%
Baleseti,élet,autó,lakás,kár,utas,poggyász,ékszer, és ma már különböző testrészünket is be lehet biztosítani.:-)
2008. júl. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
A lényeg! Két ága van a biztosításoknak: élet ág és nem élet ág. Az életbiztosító csak életbiztosítással, a nem élet biztosító pedig a többi ágazattal foglalkozik. Ahol egy biztosító kínálatán belül látunk élet és nem élet ágon működő biztosítást egyaránt, ott a kulisszák mögött teljesen külön könyvelésben és külön ágazatokban működik. A nem élet ágnak vannak a közismert alfajai: egészség, felelősség, illetve vagyonbiztosítások.
2009. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%

Valaki meg tudná nekem mondani extrém versenysporta hol és milyen biztosítást lehet kötni:? Barátom crossmotorzik, és már bejéárt minden biztosítót, d eelhajották azzal, hogy eleve hops rendszám, ami uyge vicc, na most ezt én nem értem, közben meg hirdetik, hog ylétezik sportbaleset-biztosítás. Akkor hog yvan ez? Mert csakis olyan válaszokat kapott az összes biztosítótól, hogy a túl magas kockázat miatt egyik se vállalja be. Most akkor van vagy nincs? Egyszerűen hihetetlen ez a fejetlenség. Pedig nem jönne rosszul, mert úgy félévente össze is töri magát pár műtét erejéig ...

köszi aki tudja esetleg

2009. febr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem furcsa, hogy te ilyen jól jártál az Atlasszal, mert én meg pont velük szívtam, meg. Én is azt hittem azért van magyarul beszélő ügyfélszolgálatuk jó pár fővárosban, hogy segítseenek, mindaddig amíg egyszer ki nem raboltak X országban, én barom meg mondom szólok nekik, a csaj kiakadt, hogy nehogy bármit merjek írni addig amig ő a helyszínre nem érkezik, mert majd ő segít kitölteni a feljelentési lapot stb, csak aztán rá jöttem mi volt ennek a nagy segíteni akarásnak az oka. Ugyanis beviharzott, kitöltögette az űrlapot, majd oda nyomta nekem, hogy írjam alá, mondván hát ő ismeri a nyelvet, kitöltötte és ezzel rendben lennénk. Csak ott cseszte el, hogy speciel én is beszélem azt a nálunk elég ritka nyelvet, és akkor szembesültem, hogy ez szándékosan egyszerűen direkt félreírt mindent, a lényeg az volt, hogy rablás helyett egy sima hanyagságból eredő lopási esetet írt le, azaz ugye arra nem fizetnek. Hát éppen ez a cél. Na ekkor jöttem rá igazából mire is való, és miért is éri meg nekik kint tartani egy magyar ügyfélszolgálatot, hát persze, így a turisták zömét át tudja vágni, akik nem beszélik azt a nyelvet, ha meg már onnan haza jöttek, akkor tök mindegy, nem fizetnek lopásra, csak rablásra, és utólag aztán pattoghat az ember már, nem fogsz vissza menni és panaszt tenni abba a távoli országba, hogy ja bocsánat mégse úgy volt, csak tudja, hát a magyar biztosítós képviselő szándékosan félreírt mindent.


Azóta is sokat járok olyan helyen ahol elég gyakran kirabolnak, de nem érdekel engem semmi, én magam akarok eljárni, nem engedek egy szót se bele írkálni a nagyon sok esetben csak egy ixelgetős formanyomtatványba, mert nem akarok még egyszer úgy járni, hogy itthon pedig fapofával közlik, hogy "ja bocs, de hanyagság miatti lopásra nem fizetünk", úgyhogy köszönöm, de tanultam a példából, egyszer elég volt. Azóta is raboltak ki, azóta én intézek mindent, és érdekes azóta kénytelenek fizetni is, bár megpróbálnak mindig a lehető legapróbb részletbe is bele kötni, X biztosító saját jogászától hallottam szó szerint, mert a bolond azt hitte, nem hallom vagy nem vagyok már ott, hogy ahogy átolvasta a hiteles fordítást, káromkodott egyet, hogy "ba...meg, erre kénytelenek leszünk fizetni", .... na hát biztosítókkal nem tudom kinek milyen ügye volt, de nekem túl sok jó tapasztalatom még nem akadt. De mindegy, nem akarom a témát egyikhez se kötni, mert van ilyen-olyan biztosításom többnél is, na túl kellemesen még egyikben se csalódtam.


Legutóbb egy balesetemmel kapcsolatban is a biztosításban benne levő össszeget már csak akkor fizették ki több hónap vitatkozás után, amikor írtam nekik egy levelet, hogy akkor átadom az ügyet egy jogásznak, mert ebből elegem van. Na érdekes, egyből fizettek, pedig azelőtt mindent elkövettek, hogy bebizonyítsák, nekik ugyan nem kell ebben az esetben fizetni. Jó, most már nem dőlök be könnyen, de azért én nem tudom, valaki írhatna pozitív példát is .... kíváncsi lennék, van-e olyan (azon a fenti egyen kívül).


Az a legborzasztóbb, hogy aki egy kicsit se konyít se a nyelvhez se a joghoz, Jancsi bácsi és Juli néni elmennek nyaralni, kirabolják őket, és az emberek zöme így jár, valljuk meg, szerintem kevebb az olyan, mint én, aki az utolsó szóba is bele kötök jogilag, hog yaz helyesen legyen leírva. Itthon meg aztán próbálhat intézkedni, a biztosító jogásza majd elmagyarázza szépen udvariasan, hogy erre nem fizetnek.

Szóval nem tudom, vaklahogy nálunk ez se igazán működik.

2009. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ádám85 válasza:
Én tudok olyan biztosítót ahol extrém sportokra is lehet kötni, ha gondolod keres meg privátban.
2011. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ami kifejezetten extrém sportokra jo az az allianz.. de asszem az eub-nak is van ilyen, én azt szoktam kötni!
2011. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az tudja valaki hogy egy biztosításnak mit kell tartalmaznia vagy mi kell egy biztosítás megkötéséhez?
2011. nov. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!