Kezdőoldal » Ünnepek » Pünkösd » Volt már idén ez a Pünkösd cucc?

Volt már idén ez a Pünkösd cucc?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi ez, mert nem vagyok vallásos, csak mindig látom hogy Pünkösd így, meg Pünkösd úgy


Miről szól egyáltalán? Mikor szokott lenni?

Miért van ekkora jelentősége?



#magyar #Pünkösd #ünnep #naptár #Pimp my Pünkösd #GrungeGoethe
2021. máj. 18. 01:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Most lesz vasárnap-hétfőn.
2021. máj. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy meg google a barátod.
2021. máj. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom akkor húsvétot meg karácsonyt sem tudod, mikor volt.
2021. máj. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A karácsony az viszonylag tiszta, hogy December 24-25, de a húsvétról fogalmam sincs, csak az rémlik hogy egy vagy másfél hónapja lehetett



Mindig kellemetlen az iskolában amikor ilyen vallásos dolgokról van szó, én egy pillanatig se hiszek az egészben

2021. máj. 18. 08:28
 5/17 anonim válasza:
59%

Igazából, én már úgy gondolom ez nem a vallásról szól, legalábbis nem annyira én is olyan képp gondolkodom a vallásról ahogy te ful nem érdekel és én sem követtem ezeket a dolgokat viszont a férjem és a családja valamennyire vallásos, de ezek az ünnepekmár nálukis inkább csak hagyományok. Végre összeül a család mert senki nem melózik jobb esetben stb

Régi falusi szokások a mezőgazdasággal stb

Példanak okáért ott a husvét nem tudom hányadik napja elötte nem azért nem ettek húst mert nemszabadott hanem mert régen olyankor még nem volt a tavalyi elfogyott az idejit meg még nem vették le a füstről ennyi.

2021. máj. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Attól függetlenül, hogy vallásos vagy vagy sem, az általános műveltséghez hozzátartozik, hogy ismered őket. Guglizzál rá, 2 perc az egész.
2021. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

A karácsony az viszonylag tiszta, hogy December 24-25, de a húsvétról fogalmam sincs, csak az rémlik hogy egy vagy másfél hónapja lehetett


Maradjunk annyiban, hogy nem tiszta... jó lesz az 25-26-nak is.

2021. máj. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
Az egy dolog, hogy nem vagy vallásos, én sem vagyok az, de azért a nemzeti ünnepek mivoltjával azért legyünk már tisztában :D A pünkösd egy idiótaság, de van naptár, amiben meg tudod nézni, mikor van.. ;)
2021. máj. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
8, a pünkösd mióta nemzeti ünnep? Munkaszüneti nap és nemzeti ünnep nem ugyanaz.
2021. máj. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%
#9: bocsmár, akkor szedd le a "nemzeti" szót :D Teljesen lényegtelen, ünnepnap, és kész.
2021. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!