Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Szerintetek vannak még olyan...

Szerintetek vannak még olyan helyek, vidékek Magyarországon, ahol még most is hagyományosan űzik húsvétkor a locsolkodást? És inkább a fiatalabb vagy az idősebb generáció tartja még?

Figyelt kérdés
Most hagyjuk ki Hollókőt, mert ott is leginkább a messziről jött látogatók kedvéért csinálják. Én úgy értettem, ahol még dívik a locsolkodás. Kisgyerekként a 80-as, 90-es években apámmal szerettem elmenni és szívesen fogadták az embert (vidéki kisváros, rokonok miatt környékbeli falvakban is), aztán egyszer csak hirtelen kiveszett ez a szokás és inkább elment mindenki kirándulni a jó időben, ma már felénk senki nem tartja.
ápr. 2. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kölnivel azért még több helyen tartják.


Vízzel szerintem inkább poénból csinálják, ahol csinálják.

ápr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Vízzel már sehol csak a cirkusz kedvéért,kőlnivel annál inkább.
ápr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi csak szuk csaladon belul, de azt hallom mar ez is nagy szam. Mi kb ugyanugy megunnepeljuk a húsvétot mint a karacsonyt.
ápr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Húsvétvasárnap értünk rá ünnepelni egy haver két héttel azelőtti születésnapját. Kocsma után after, és közben elmúlt éjfél, és így kölni híján maradt a szóda. (Át is kellett öltözni végül a csajoknak.) Dézsa nem lett volna jó, mert társasház, nincs udvar.)
ápr. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!