Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Most Március 30-án a szombati...

Most Március 30-án a szombati nap az sima szombat vagy munkaszüneti nap vagy ünnepnap?

Figyelt kérdés

márc. 27. 19:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Behívhatnak dolgozni? Másik kérdésem lehet füvet nyírnom ekkor vagy jogosan jelentgethetnek?
márc. 27. 19:50
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszombat nem ünnepnap.
márc. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sima szombat. Boltok is nyitva lesznek.
márc. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
A szomszédok viszont jogosan vernek meg, ha elkezdez zajongani. Az a fünyírás várhat egy hetet, föleg, mert még nincs is mit nyírni
márc. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Sima szombat és sima vasárnap lesz. A 4.-nek meg üzenem, hogy nem mindenhol élnek idegbeteg garázdák. De ahol igen, ott meg édes mindegy, miért akarnak megverni és mikor.
márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
5. Nem sima vasárnap lesz, mert a vasárnap a hétfővel együtt ünnepnap. Húsvét vasárnap és hétfő.
márc. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6. Bah, igazad van, tévedtem.
márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Ugyanolyan szombat, mint a többi a nagyszombat is. A boltok nyitva vannak, de mivel szombat, így nyilván a legtöbb ember nem dolgozik ekkor (sem).


Ugyanakkor a nagyszombat napja már azon emberek számára, akik ünneplik a húsvétot a húsvéti sürgés-forgásé, az utolsó készületeké és simításoké, nagyszombat estéje pedig már a családi és az ünneplésé. Nem jelentgethetnek fel, de szerintem jogos lenne abszolút, ha valakit zavarna a fűnyírás és szó érné a ház elejét miatta. Soha nem értettem, hogy egyeseknek miért mindig ünnepekkor jut eszébe minden "nagyon lényeges, elhalaszthatatlan" dolog. Nem igaz, hogy nem tud várni az a fűnyírás egy hetet, vagy ha már tényleg annyira sürgős, akkor nem lehetett volna múlt héten megejteni. A hegesztést, meg pár napnyi boltnélkülözés miatti pánikot úgyszintén nem értem meg.

ápr. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
*családé
ápr. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!