Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Milyen érzés ünnepelni?

Milyen érzés ünnepelni?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem mert én soha nem szoktam, nincs kivel.

Milyen érzés a karácsony?

A születésnap?

Húsvét?

Nagyon kedvesek lennétek ha az összes ünnepet leírnátok, hogy zajlik, és milyen érzés... Tudom furcsa kérdés, de ez van. :) A családom nem olyan szerető, barátaim annyira nem közeliek, szerelmem meg nincsen. És csak érdeklődöm, hogy miről maradok le :)



2013. szept. 11. 19:54
 1/7 A kérdező kommentje:
És a nyaralás milyen? Elmenni, jól érezni magadat, stb...
2013. szept. 11. 19:56
 2/7 Antimod ***** válasza:
100%

Ez erősen szubjektív lesz.


"Milyen érzés a karácsony?"


Egy kis megállás a hétköznapokban. Együtt van a család, némi meghittség is maradt még a felnőttkorra. Nyilván az ajándékok iránti izgalom már elmúlt, az együtt töltött idő értéke megnövekedett.

Sajnos az utóbbi időben a sok teendő miatt az utolsó ajándékok beszerzése is későre maradt, így a Szenteste szinte az első pillanat, amikor igazán pihenni lehet.

A többi napon meglátogatunk néhány rokont, vannak, akikkel csak ekkor találkozunk. Közös vacsora, nasi, beszélgetés, miegymás.


"A születésnap?"


Semmi különös, mivel a család több tagjának is hasonló időszakra esik a szülinapja, elmegyünk valahová ebédelni egyet, és körbeadunk némi ajándékot. Ennek időpontja is változó, mikor mindenki ráér.


"Húsvét?"


A fűvel teli nyúlkosár keresése már a múlté, így előkészítünk mi is, a szüleim is kis nyúlkosarat, megpakolva némi csokinyuszival/tojással/stb. Aztán meglátogatjuk egymást, és mindenki átadja a maga nyulát.

Ha nem jön közbe semmi, közös sonka-reggeli is van ilyenkor, ha jó az idő, szabadtéren valahol.


"És a nyaralás milyen? Elmenni, jól érezni magadat, stb..."


Nekem inkább pihenést jelent, laza aktív kikapcsolódást, lehetőség szerint nem túl megterhelő utazással egybekötve. Ami még nagyon fontos, hogy előtte-utána legyen legalább egy nyugis félnap, hogy össze tudja szedni magát az ember.

2013. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
90%

Majdnem sírtam a kérdéseden, legszívesebben megünnepelném veled mindet. :D

A karácsonynak nincs párja, de mikor felnősz, már rég elveszett belőle valami. Utoljára gyerekkoromban volt igazán jó, most mintha az árnyéka lenne. Én nem érzem azt a családias hangulatot meg több szeretetet, de a karácsony hangulata csodás.

A születésnapok teljesen átlagos napok. A sajátjaimat kifejezetten utálom

A húsvétot se szeretem, feleslegesnek érzem, idegesít a locsolkodás (már aki még csinálja) meg az egész hangulat

A nyaralás... életem értelme minél több helyet látni, meg kirándulni meg hasonlók. DE az egyedül is ugyanolyan jó lehet.

2013. szept. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
kivánom neked hogy egyszer átéld mindezt valakivel. Nálunk minden ünnep arról szól hogy együtt van a család.Éreztetjük egymással hogy fontos a másik. ez az összes ünnepnek a lényege. aztán a többi szokás meg családonként változik. Nálunk mindig az van hogy eszünk iszunk piálunk bulizunk .nekünk erről szólnak az ünnepek. Másoknál lehet arról hogy elmennek a templomba a misére és ott ünnepelnek...tehát ez családtól függ. De a lényeg az hogy szeretve vagy és viszont szeretsz .Nyaralás meg olyasmi mint egy strand vagy kirándulás, ott csak voltál már!
2013. szept. 12. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
vegyél egy üveg viszkit. jófélét. néha kortyolj hozzá kólát vagy ásványvizet. kezdd el péntek vagy szombat este iszogatni lassan. az üveg felénél többet ne igyál meg semmiképpen. remek ünnepi hangulatod lesz, azt garantálom. de vigyázz, mert könnyű rászokni. közben lehet zenét hallgatni, stb.
2013. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
ez az önsajnáltatás...
2013. szept. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem szerettem volna sajnáltatni magamat, csak érdeklődtem
2013. nov. 18. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!