Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Milyen szerep jut egy eskküvőn...

Milyen szerep jut egy eskküvőn a menyasszony édesanyjának, vagyis az örömanyának?

Figyelt kérdés

Alig egy hónap múlva esküvő, és anyám most állt elő azzal, hogy minden feladatot másnak adtam, és ha ő ennyire nem jelent nekem semmit, akkor el sem jön.

Eddig nagyjából annyi feladatot kapott, hogy fogadja a vendégeket és öltöztessen fel, most a napokban pedig kiakadt, mert a főasztalhoz nem ülhet, mert a párommal úgy döntöttünk, hogy ketten leszünk ott. A bevonulásnál apám helyett a nagybátyám fog kísérni, illetve a nyitó tánc után, amikor a párom az anyjával kezdi az első táncot én akkor is a nagybátyámmal táncolok majd. Most a legújabb az volt, hogy akkor miért nem lehet ő a tanú, de azt a feladatot semmiképpen nem adnám neki. Értem, hogy az anyám és nagyobb szerepet akar, de nem tudom, hogy mit csináljak.


2023. ápr. 4. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Ha anyám ilyen hisztis boszorka lenne, elfogadnám az opciót, hogy szépen otthon marad. Vagy meg se hívnám. Menjen férjhez ő, ha középpontban akar lenni.
2023. ápr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Nekem anyukám a menyasszonyi frizurámat készítette el, mert fodrász. És a tortarendelésre is levittem magammal. Perzse én választottam ki a tortát, de örült, hogy eljöhetett.


Menyasszonyi ruha próbára hívd el!


Az anyakönyvvezetőtől meg kérd, hogy legyen szülőköszöntés!

2023. ápr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Kései Sirató ***** válasza:
73%

Igazából tőled függ, hogy milyen szerepet adsz neki.


A főasztalnál csak ketten ültök, ez komoly? Olyan láttam már, hogy a tanúkat ültetik oda, de csak ketten..? Jól meggondoltátok?

2023. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

Bizony, bizony - az örömszülőknek jól esik, ha a főasztalnál ülnek az ifjú párral.

Kérdezd meg, mire gondol, mit szeretne tenni érted.

2023. ápr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A ruha próbára nem kell elvinném magammal, mert ott készül a ruhám nála, az eddigi ödszes ruhapróbát látta. És igen, meggondoltuk, föképp a konfliktusok miatt ketten akarunk ott lenni.

Nem kell megkérdeznem, hogy mit szeretne mert tudom, az a legnagyobb problémája, hogy ő akar bekísérni, de én azt szeretném hogy férfi kísérjen.

2023. ápr. 5. 11:47
 6/18 A kérdező kommentje:
Egyébként eddig is úgy volt, hogy lesz szülőköszöntő.
2023. ápr. 5. 11:49
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az anyuka a vőlegényt kíséri. Ha van egy, vagy több fia is, akkor ott kísérgetheti a vőlegényt. Ez így van mióta világ a világ.
2023. ápr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Most a legújabb az volt, hogy akkor miért nem lehet ő a tanú"

???

Ugyan jogilag akadálya nincs, de a legritkább esetben szokott örömszülő tanú is lenni.


Amúgy szerintem semmilyen külön feladata nincs az örömanyának. Segít az előkészületekben, esetleg fogadja a vendégeket, de ennyi.

2023. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
hagyd csak békén, hadd hisztizzen... ez most a ti bulitok, nem az övé.
2023. ápr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 NTBS ***** válasza:
71%
Készítsen ajándékot minden vendégnek, ha unatkozik. A napon sír, meghatódik, táncol a férjeddel.
2023. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!